Haber

Asus, bu yıl içinde HDMI 2.1 ile birlikte 32 inç 4K oyun monitörüne sahip

Asus, bu yıl içinde HDMI 2.1 ile birlikte 32 inç 4K oyun monitörüne sahip

Asus, düzenli bir Windows PC, Xbox Series X veya PS5’e bağlandığında saniyede 120 kare hızında 4K çözünürlüğe kadar görüntülemeye yetecek dek bant genişliğine sahip olan HDMI 2.1’i teşvik etmek için birincil oyun monitörünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. ROG Swift PG32UQ, Asus’a kadar dünyanın birincil 32 inç HDMI 2.1 oyun monitörü ve her iki HDMI temas noktası da en son standardı destekliyor.

DisplayPort 1.4 yoluyla bağlanmak, bu değin yükseğe uçabilecek bileşenleriniz varsa, bu monitörün PC’de 144 Hz yenileme hızında 4K görüntülemesine olasılık tanır. Bu nitelik için Asus, UHD akışlarını görsel kalitede gözle görülür bir düşüş olmadan sıkıştıran Display Stream Compression (DSC) adlı bir teknolojiye güveniyor.

Geçen hafta açıklanan Acer Nitro XV28 gibi ROG Swift PG32UQ da olmayacak 2021 yılının ikinci çeyreğine kadar gönderilecek. Asus bu model için bir fiyat paylaşmadı, ama 899 doların altında bir fiyat beklemeyin – bu Acer’ın 28 inçlik daha ufak Nitro XV28 fiyatı. Her ikisinin de 1ms cevap süresine sahip 4K 144Hz IPS paneli var, oysa Asus cihazı Nvidia G-Sync uyumluluğuna sahip daha büyük bir ekrana sahip olduğu için PC oyuncuları arasında seçim edilen seçenek olabilir. (XV28’de FreeSync Premium var.)

Asus, Swift’in şimdi sertifika sürecinden geçtiğini, ancak piyasaya sürüldüğünde ekran yırtılmasını ve kusurları ortadan uyandırmak için Nvidia’nın istikrarsız yenileme hızı moduyla düzenli olması gerektiğini söylüyor.

Asus ROG Swift PG32UQ PG32UQ’nun arkadan görünümü. Resim: Asus

ROG Swift PG32UQ, HDR 600’ü destekleyerek 600 cd / m2 en yüksek parlaklığa ulaşmasını sağlar. Bu, yukarıda bahsedilen Acer Nitro’dan birazcık daha parlak, ancak diğer birçok HDR’ye hazır ekranın yanına nispeten . Ekran, sRGB gamının bütün kapsamı ve DCI-P3 gamının yüzde 98’i ile renk doğruluğu için fabrikada kalibre edilmiştir.

Comments
To Top