Haber

Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft’un PC’de En İyi Çıkış Yapan Oyunu Oldu

Assassin's Creed Valhalla, Ubisoft'un PC'de En İyi Çıkış Yapan Oyunu Oldu

Sizlere dün aktardığımız bir haberimizde Assassin’s Creed Valhalla‘nın Birleşik Krallık’ta maddesel kopya olarak Call of Duty: Black Ops Cold War’dan daha çok sattığından bahsetmiştik. Ama görünüşe göre oyuna olan bu yüksek talep, sadece Birleşmiş Krallık’ta meydana gelmemiş.

Ubisoft, bu ay neredeyse tüm aktüel konsollar için yayınladığı yeni Assassin’s Creed oyunuyla ilgili bir duyuru yayınladı. Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’nın bütün Assassin’s Creed oyunları arasında bu zamana kadarki en yüksek açılışı yaptığını dile getirdi.

Assassin’s Creed Valhalla, en yüksek açılışı yapan AC oyunu oldu

assassin's creed valhalla

Fransa merkezli oyun stüdyosu, Assassin’s Creed Valhalla’nın ilk haftasında daha önceki bütün Assassin’s Creed oyunlarından daha fazla kopya sattığını ifade etti. Oyun, ayrıca Steam’de yayınlanmamasına karşın Ubisoft’un bu zamana değin PC’deki en büyük açılışını yapan yapım olmayı başardı.

Oyunun yapımcısı Julien Laferriere, elde edilen başarıyla ilgili olarak hayranlara, destekleri için teşekkür etti. COVID-19 salgını esnasında oyunu çıkarmanın ekipleri için oldukça zorlu olduğunu dile getiren Laferriere, Assassin’s Creed Valhalla için oldukça dinç içerik planları olduğundan da bahsetti.

assassin's creed vahalla

Ubisoft, keza oyunla ilgili bazı alımlı istatistikleri de paylaştı. Buna göre oyuncular; Assassin’s Creed Valhalla’nın açık dünyasında 4 milyon km yol kat etti, 55 yerleşke binası yapı etti, 3,5 milyon Orlog oyunu oynadı ve 1,8 milyon içme yarışını kazandı.

Hem yapılan açıklamada Assassin’s Creed Valhalla’nın süratli için belirleyici bir adım attığını ancak yine de halen bir AC oyunu olduğu ifade edildi. Vikingler’e ve Antik Ortaçağ Viking Kültürü’ne alaka duyanların da Eivor’un macerasının her bir saniyesini seveceği dile getirildi. Peki, siz Assassin’s Creed Valhalla’yı oynadınız mı? Oynadıysanız oyunla ilgili düşünceleriniz neler?

Comments
To Top