Haber

Assassin’s Creed Valhalla, Norveç’te Yanlışlıkla Yüzde 91 İndirimli Satıldı

Assassin's Creed Valhalla, Norveç'te Yanlışlıkla Yüzde 91 İndirimli Satıldı

Video oyun sektörünün köklü isimlerinden Ubisoft, merakla beklenen yeni oyunu Assassin’s Creed Valhalla‘yı resmen yayınladı. Oyun an itibarıyla Xbox, PlayStation ve PC platformları için satın alınabiliyor. Oysa çiçeği burnunda olan oyun, Norveç’te çok ilginç bir gelişmeye sahne oldu. Meydana gelen sistemsel bir hata, oyunun yüzde 91 indirime girerek satılmasına yol açtı.

Şahin gözlü bir Reddit kullanıcısı, “Ubisoft Connect” isimli kullanım üzerinden Assassin’s Creed Valhalla’nın listelemesini fark etti. Ama acayip olan şey, oyunun yüzde 91 oranında indirimle satışa sunulmasıydı. Olağan koşullarda Norveç para birimiyle 1.199 krona (133 dolar) satılması gereken oyun, garip bir şekilde 109,99 krona (12 dolar) satışa sunulmuştu. 

Ubisoft’ta meydana gelen hata, işte böyle görünüyordu

Ubisoft

Yaşananların bir hata olduğu aşikardı. Çünkü şirket, durumu ayrım ettikten kısa bir zaman daha sonra bu hatayı düzeltti ve oyun her yerde 133 dolar karşılığında satışa sunuldu. Ancak Assassin’s Creed Valhalla, bu işlem içerisinde bazı oyuncular göre da satın alınmıştı. Kullanıcılardan gelen açıklamalara göreyse konuyla ilgili herhangi bir sorun yaşanmadı. Oyuncular, yalnızca 12 dolara satın aldıkları Assassin’s Creed Valhalla’ya sahip oldular.

sırası gelmişken, yaşanan hata Assassin’s Creed Valhalla’nın yalnızca Ultimate Edition sürümünü içeriyordu. Kullanıcıların ifadelerine göre oyunun Standard ve Gold Edition sürümlerinde herhangi bir indirim yoktu. Ubisoft, konuyla ilgili herhangi bir tanımlama yapmazken bazı oyuncular, Assassin’s Creed Valhalla’nın Viking kültürünü anlattığı için böyle bir şey yapılmış olabileceğini, haliyle bunun stoklarla sınırlı bir kampanya olduğunu ileri sürdüler. Peki böyle bir şey mümkün olabilir mi? Niçin olmasın?

Comments
To Top