Haber

Assassin’s Creed Valhalla, İlk Haftasında CoD: Black Ops Cold War’dan Daha Fazla Sattı

Assassin's Creed Valhalla, İlk Haftasında CoD: Black Ops Cold War'dan Daha Fazla Sattı

Geçtiğimiz hafta oyun dünyası açısından oldukça kayda değer bir hafta oldu. Xbox Series X ve Series S’in dünya çapında piyasaya sürülmesinin yanı sıra Sony’nin yeni cins konsolu PlayStation 5’te bazı bölgeler için çıkışını gerçekleştirdi. Yeni nesil konsollara ilave olarak bazı dev bütçeli oyunlar da geçtiğimiz hafta oyuncuların beğenisine sunuldu.

Bu noktada yeni neslin gelmesiyle birlikte yayınlanan en büyük iki oyun Assassin’s Creed Valhalla ve Call of Duty: Black Ops Cold War oldu. Oyun stüdyoları Ubisoft ve Activision, oyunları hem yeni tür hem de mevcut nesil konsollarda piyasaya sürmek için normalden fazla daha artı amaçlamak durumunda kaldı.

Valhalla, ilk haftasında Black Ops Cold War’dan daha fazla sattı:

Valhalla, Black Ops Cold War

Activision, ahenkli olarak her yılın benzer dönemlerinde yeni bir Call of Duty oyunu piyasaya sürmesiyle biliniyor. Activision kadar piyasaya sürülen bu oyunlar, fiziki satışları da hesaba katıldığında, Birleşmiş Krallık’ta son 13 yıldır birincil haftalarında listelerin bir numarasında yer aldılar. Fakat bu sene Ubisoft’un oyunu Valhalla, bu seriye bir son vermeyi başardı.

Gameindustry.biz göre bildirilene kadar Valhalla, geçen hafta maddesel kopya satışlarında Birleşik Krallık’ta bir numaraya oturdu. Maddi kopya satışlarının %42’si PlayStation 4 için gerçekleştirilirken, %18’i PlayStation 5 için ve kalan %40’lık kısım üç Xbox konsolunda (Xbox One, Series X, Series S) gerçekleştirildi.

Bu noktada geçen haftanın dijital satmak rakamlarının demin açıklanmadığını belirtmekte de üstünlük var. Activision Blizzard’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Genel Müdürü Anna Malmhake, oyunun dijital satışlarının seri tarihindeki en yüksek açılış günü rakamlarına ulaştığını bahis ediyor. Hem Valhalla’nın Black Ops Cold War’dan üç gün erken piyasaya sürüldüğünü de unutmamak gerekiyor.

Bütün bunlara karşın Assassin’s Creed Valhalla’nın Birleşik Krallık’ta ilk haftasında etkileyici satmak rakamlarına ulaştığı ve bununla beraber selefi Assassin’s Creed Odyssey’den iki kat pozitif başlangıç günü satmak rakamı yakaladığı da bir reel.

Comments
To Top