Haber

Assassin’s Creed Valhalla, Birleşik Krallık’ta En Çok Satan Kutulu Oyun Oldu

Assassin's Creed Valhalla, Birleşik Krallık'ta En Çok Satan Kutulu Oyun Oldu

Ubisoft’un çıkardığı Assassin’s Creed Valhalla, şirket için sadece son zamanların değil bununla beraber bütün zamanların en başarılı oyunlarından bir parça başına olmuştu. Assassin’s Creed markasını Kuzey Avrupa topraklarına içeren oyun, Ubisoft’un PC’de en iyi çıkış yapan oyunu olmayı başarmıştı.

Takriben 1,5 ay önce meydana çıkan oyun, satışlar konusunda şirketin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ubisoft’un son açık dünya oyunu, Birleşmiş Krallık’ta kutulu oyun satışında yılbaşı döneminin en çok satan oyunu olmayı başardı.

AC Valhalla, kutulu oyun satışında da Ubisoft’un yüzünü güldürüyor

assassin's creed valhalla

Oyuncularını Kuzey Avrupa topraklarına götüren oyun, Birleşik Krallık’ta bu haftanın en fazla satılan bedensel kopya oyunu olmayı başardı. Assassin’s Creed Valhalla, bu konuda oyuncuların sabırsızlıkla beklediği Cyberpunk 2077’yi de geride bırakmayı başardı. Hem Activison’ın Call of Duty: Black Ops Cold War‘unu da geçti.

19 Aralık 2020 haftasında Birleşmiş Krallık’ta en çok satılan ilk 10 kutulu oyun ise şu şekilde sıralandı:

Assassin’s Creed Valhalla – Ubisoft Call of Duty: Black Ops Cold War – Activision Cyberpunk 2077 – CD PROJEKT RED FIFA 21 – Electronic Arts Animal Crossing: New Horizons – Nintendo Spider-Man: Miles Morales – Sony Interactive Entertainment Mario Kart 8 Deluxe – Nintendo Just Dance 5 – Ubisoft Ring Fit Adventure – Nintendo Super Mario 3D All-Star – Nintendo

Listeye bakıldığında kutulu oyun satışı konusunda en başarılı şirketin Nintendo olduğu görülüyor. Şirketin, birincil 10 içerisinde 4 oyunu bulunuyor. Nintendo açık havada listede pat diye fazla oyunu yer alan tek şirket Ubisoft. Assassin’s Creed Valhalla’ya ilave olarak Just Dance 5’in de ilk 10’a girmeyi başardığı görülüyor.

Comments
To Top