Haber

ASELSAN, Sözleşme Bedeli 118 Milyon Euro Olan Gizemli Bir İş Birliğine İmza Attı

ASELSAN, Sözleşme Bedeli 118 Milyon Euro Olan Gizemli Bir İş Birliğine İmza Attı

Türkiye’nin savunma sanayii alanında en etkin çalışan şirketlerinden biri olan ASELSAN, devasa bir anlaşmaya imza attı. Şirketin, Kamuyu Işıklandırma Platformu’nda (KAP) bulunan açıklamalarında söz konusu anlaşma değerinin 118 milyon euro olduğu belirtildi. ASELSAN yöneticilerine göre bu uzlaşma, şirketin cirosunu olumlu yönde etkileyecek.

ASELSAN’ın yaptığı açıklamalarda meslek birliği sağlanan kurum ya da ülkenin hangisi olduğu açıklanmadı. Milletlerarası bir müşterinin savunma sanayi talebinin karşılandığının belirtildiği açıklamada, söz konusu anlaşmaya ilişkin ürünlerin teslimatlarının, 2020 ila 2022 yılları arasında gerçekleştirileceği açıklama edildi. 

ASELSAN: Gökyüzüne bir iz bıraktık

ASELSAN

ASELSAN, söz konusu iş birliğini devlete ait Twitter hesabı üzerinden de paylaştı. Twitter’da yapılan açıklamalarda, “Gökyüzüne bir iz bıraktık!” ifadesine yer verildi. Bu açıklama ve açıklamaya ek olarak kullanılan görsel, ASELSAN’ın yeni iş birliğinin havacılıkla ilgili olduğunun açık bir göstergesi. Ama hemen şimdi de belirttiğimiz gibi anlaşmanın detayları şu lahza için resmen açıklanmadı.

İşte ASELSAN’ın Twitter’dan yaptığı o paylaşım

Twitter

ASELSAN’ın Twitter paylaşımı, şirketin takipçileri göre da sevinçle karşılandı. Bazıları, anlaşmanın kim ya da kimlerle olduğuna karşın tahminlerde bulunurken bazıları da bu anlaşmaların devamının gelmesini temenni etti. ASELSAN’ın önümüzdeki günler oluşturacağı talimat, laf konusu iş birliği ile ilgili daha artı detaylar verecek gibi görünüyor.

Comments
To Top