Haber

Artık Tüm Kullanıcılar Google Sokak Görüntüsü’ne Fotoğraf Yükleyebilecek

Artık Tüm Kullanıcılar Google Sokak Görüntüsü'ne Fotoğraf Yükleyebilecek

Google, en popüler hizmetlerinden bir parça başına olan Haritalar’da yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu nitelik doğru Sokak Görüntüsü görüntülerinin oluşturulması için 360 dereceli kamera çekimlerine gerek kalmayacak. Yani Google’ın üstünde kamera olan araçlarını görmek durumunda kalmayacağız. Çünkü kullanıcılar, yeni özellik doğru kendi görüntülerini sisteme ekleyebilecekler. Dahası bunun için 360 dereceli kamera gerekmeyecek.

Bir Takım kullanıcılar, Google Haritalar’ın Sokak Görüntüsü görünümüne geçiş yaptıklarında yeni özelliği görebiliyorlar. Bir menü olarak eklenen bu nitelik, özel bir kamera olmadan çekimler yapılıp, sisteme yüklenmesini sağlıyor. Keza Google, bu özellikle birlikte plaka ve insan yüzlerini de otomatik olarak bulanıklaştırıyor. Bu sayede Cadde Görüntüsü’nün, fazla daha seri bir şekilde genişlemesi amaçlanıyor.

Çekilen fotoğraflar, manuel olarak inceleniyor gibi görünüyor

Google Street View

Google, yeni özellikle ilgili resmi bir tanımlama yapmadı. Ama bu özellik dahilinde, yüklenen görüntüler manuel olarak teftiş ediliyor gibi görünüyor. Çünkü Google Haritalar, bu özellik için hemen takviye vermiyor. Yani yüklenen görüntüler, bir zaman sonradan diğer kullanıcılar göre görüntülenebiliyor. sırası gelmişken, Google’ın sisteme yüklenen görüntüleri nasıl ayıkladığı, düşük kaliteli fotoğrafları ne yaptığı az önce bilinmiyor.

Google Haritalar’ın yeni özelliğinin hangi bölgelerde kullanılabilir olacağı az önce netleşmiş durumda yok. Ayrıca özelliğin ne dek verimli olacağını da süre gösterecek. Eğer sizler de uygulamanın son sürümünde böyle bir özelliğin varlığını görürseniz, yaşadığınız deneyimleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Google Haritalar’ın yeni özelliği işte böyle çalışıyor

Comments
To Top