Haber

Arlo’nun da temassız bir kapı zili var – bunu yapmak için mevcut olanları güncelleyemez miyiz?

Arlo'nun da temassız bir kapı zili var - bunu yapmak için mevcut olanları güncelleyemez miyiz?

Alarm.com dün 200 $ ‘ın altındaki Dokunmatik Görüntülü Kapı Zili’ni piyasaya sürerken, “Nihayet, pandemi dönemi için bir kapı zili” olarak belirttik. Oysa çok eskiden merak olan şey derhal bir trend haline geldi: Netgear ast ürünü Arlo artık aynı ürün namına sahip kendi Dokunmasız Video Kapı Zili’ne sahip.

Arlo’nun bir fiyatı, çıkış tarihi yok, hatta yeni kapı zilinin bir resmi, beni düşünmeye sevk etti: Niçin Arlo’nun (ve Google’ın Nest ve Amazon’un Yüzüğü vb.) bugün sunduğu kapı zillerinden ayrı olması gerekiyor?

Arlo fikri şu şekilde açıklıyor:

Ziyaretçinin mesafesini değerlendirmek için alıngan Yakın Olma Kavrama Teknolojisinden yararlanan Arlo Dokunmatik Görüntülü Kapı Zili, bir ziyaretçinin yaklaşımına kadar sıfırlanıyor. Konuk tespit edildiğinde sesli bir zil sesi duyar ve görünür bir ışık görür ve kapı ziline “basıldığını” ve konut sahibinin uyarıldığını gösterir – bütün bunlar cihazla fiziki temasa geçmeden önce.

< Çoğu zeki kapı zilinde halihazırda bir tür hareket algı özelliği olan kameralar bulunur. Hatta bazıları hareket algılama bölgelerinde ince akort yapmanıza bile izin veriyor ve birçoğunda, ziyaretçinin düğmeye bastığında bunu bilmesini sağlayan ışıklar ve sesler var.

Neden mevcut kapı zillerine bir yazılım güncellemesi başlatmıyorsunuz? kamera bir ziyaretçi algıladığında otomatik olarak kapı zilini çalanlar? “Kapı zilini sizin için çalıyoruz, lütfen azıcık bekleyin” gibi bir sesli mesaj da çalabilir. Arlo’nun görüntülü kapı zilleri evvelden kaydedilmiş sesli mesajlar göndermeyi zaten destekliyor.

Mütevazı web kamerası, salgın ortaya çıktığında 2020’nin en önemli aygıtı haline geldi ve DSLR ve aynasız kamera üreticilerinin birçok, web kamerası sıkıntısına, size müsade veren yazılımı yayınlayarak yanıt verdi onları web kamerasına da dönüştürün. Kapı zili üreticileri, insanların birbirlerinin evlerini ziyaret etmemeleri gereken bir zamanda, yeterince insanı sırf bunun için yepyeni bir kapı zili almaya ikna edebileceklerini düşünüyor mu? Haklıysam ve mevcut kameralar bunu yapabiliyorsa, birazcık iyi hedef oluşturarak bu mevcut modellerden daha fazlasını satmaya hedeflemek daha etkin olabilir.

Arlo, geçen yılın sonlarında birincil pille çalışan kapı zilini tanıttı.

Comments
To Top