Haber

Aramızda 2020’nin en çok indirilen mobil oyunu oldu

Aramızda 2020’nin en çok indirilen mobil oyunu oldu

2020’de Aramızda dünya çapındaki diğer oyunlardan daha artı mobil kullanıcı indirildi. Apptopia tarafından yayınlanan veriler, yılın en büyük çıkışını ABD’de 41 milyon indirme ve dünya çapında 264 milyon indirme ile sıralayarak, her ikisi de yılın en fazla hasılat yapan 10 oyunu aralarında kalan PUBG Mobile ve Roblox gibi oyunları geride bıraktı.

2018’de piyasaya sürülmesine rağmen, Aramızda geçen yıla kadar popüler bir yer bulamadı. Uzay gemisi mürettebatının görevleri bitirmek ve sahtekarları öldürülmeden önce ortadan kaldırmak için birlikte çalıştıkları çevrimiçi çok oyunculu kesinti oyunu, Twitch’in karantinaya geçmesine çok sevindi. Kasım ayında, mobil cihazlarda, Nintendo Switch’te ve PC’de yer alan oyunu az kalsın yarım milyar kişi oynadı. Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X için de bir sürüm planlanıyor.

Aramamızı yapan ekibe gelince, InnerSloth yalnızca dört çalışanı olan egemen bir geliştirici. Oyun öyle popüler ayla geldi ki, geliştirici orijinal üstünde çalışmaya sürdürmek için sahiden bir devam filmi hazırladı.

Comments
To Top