Haber

Apple’ın Sunduklarından Fazlasını Veren, Etkileyici iMac Pro Konsepti Video

Apple'ın Sunduklarından Fazlasını Veren, Etkileyici iMac Pro Konsepti Video

Apple hayranları uzunca bir süredir, yeni bir iMac modeli beklentisi içindeler. Oysa Apple’ın bu yönde bir çalışmasının olup olmadığı, bu ürünün ne süre duyurulacağı, hangi özelliklere sahip olacağı ve fiyatı gibi detaylar hemen şimdi bilinmiyor. Şimdiyse popüler bir konsept tasarım oluşturucusu olan Khahn Design, yeni bir iMac Pro için bir konsept tasarım oluşturdu. Bu tasarım, Apple’ın bir vakit önce piyasaya sürdüğü Pro Display XDR modelinden ilham alıyor.

Apple’ın Pro Display XDR’ı, tümü bir arada bir bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin Thunderbolt Display isimli ürününün yerini alan Pro Display XDR; 6K çözünürlük sunan, inceltilmiş çerçevelere sahip düz bir ekranla geliyor. Keza şirket, 2012 yılından beri piyasaya sürdüğü tüm Pro Display XDR modellerinde oldukça geniş çerçeveler kullanıyor. iMac için de benzer bir durum olduğunu değil saymazsak, Khahn Design’ın konsept tasarımının iMac Pro’ya aynı olacağını söyleyebiliriz.

İşte yeni bir iMac Pro için hazır konsept tasarım

iMac Pro konsept tasarım

Khahn Design göre hazırlanan konsept tasarıma göre yeni iMac Pro, alüminyum kasaya sahip olacak. Çerçeveleri küçülten takım, ekranın arkasına yerleştirilen teçhizat için pek de kalın sayılmayan bir bölge bırakmış. Hatta tasarımcılar, Apple’ın bu kere teçhizat değişikliğine de imkan tanıyacağını düşünüp bunun için de bir bölüm açmışlar oysa Apple, olasılıkla böyle bir şeye olanak tanımayacak. Çünkü bugüne değin böyle bir şey böylece de görülmedi.

Konsept olarak hazırlanan iMac Pro, yerleşik bir standa sahip. Bunun manâlı bir ayrıntısıyla uğraşma olduğunu bildirmek gerekiyor çünkü Pro Display XDR, ayrı olarak satın alınması gereken bir standa sahipti. Tasarımcılar, bu standın ayarlanabilmeye imkan tanıdığını, bu sayede de tüketicilere daha serbest bir tecrübe sunulduğunu söylüyorlar. Ancak son sözün Apple kadar söyleneceğini unutmamak gerekiyor.

İşte iMac Pro için hazırlanan konsept tasarım için oluşturulan video

Comments
To Top