Haber

Apple’ın Otomobilinin Nasıl Görünebileceğini Ortaya Koyan En Yeni Konsept Video

Apple'ın Otomobilinin Nasıl Görünebileceğini Ortaya Koyan En Yeni Konsept Video

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şu sıralar sadece “Project Titan” olarak isimlendirilen araba projesiyle gündemde. Gerçekten yıllardır bilinen ama bir türlü doğrulanamayan, doğrulansa bile herhangi bir gelişmenin yaşanmadığı projeyle ilgili ortaya atılan son iddialar, Apple’ın üzerinde çalıştığı otomobilin sahiden de yaklaşmakta olabileceğini gözler önüne seriyor.

Apple’ın otomobil projesiyle ilgili iddialar ortalığı karıştırmıştı. İddialarla ilgili açıklamalarda yer alan ilk ad Elon Musk olurken, sosyal medya kullanıcıları da bu otomobille ilgili mihazi yaklaşımlarını yetkisiz etmediler. Project Titan ile ilgili son hamleyse daha çok akıllı telefonlarla ilgili konsept tasarımlar oluşturan LetsGoDigital’den geldi. Apple’ın faresi olan “Magic Mouse“tan esinlenerek bir konsept tasarım oluşturan ekip, otomobilinin nasıl görünebileceğini ortaya koydu.

Apple’ın otomobili, işte böyle bir tasarıma sahip olabilir

Apple'ın otomobili için oluşturulan konsept

Tasarım ekibi, Apple göre piyasaya sürüleceği söylenen otomobilin, Magic Mouse gibi eğriliklere sahip olabileceğini düşünüyor. Hem tasarımcılara kadar Apple’ın otomobili, arabanın tavanını tamamıyla kaplayan bir sırça tavana sahip olacak. Hem ön hem de arka kısmında oldukça ince yapıda farların bulunacağını tahmin eden LetsGoDigital’e kadar Apple’ın otomobili, fütüristik bir yapıya sahip olacak.

Apple iCar

Apple, araba projesiyle ilgili detaylı data vermedi. Oysa iddialara tarafından bu otomobil, otonom sürüş sistemine sahip olacak. Ayrıca Apple’ın, bu araba için Elon Musk’a tarafından tuhaf olan bir pil teknolojisi üzerinde çalışıyor. Musk, bu teknoloji için kendilerinin de uğraştığını ama verimlilik sorunları yaşadıklarını söylüyor. Musk’a kadar Apple’ın üzerinde çalıştığı bataryayı istenen seviyeye getirmek, elektrokimyasal açıdan imkansız.

Apple otomobil

Son iddialara tarafından Project Titan için planlanan çıkış tarihi 2024. Ancak kaynaklar, pandemi sürecinin otomobili de etkileyebileceğini, Apple’ın 2025 yılına durdurma yapabileceğini söylüyorlar. Ortalık bu denli karışmışken Apple’ın ne zamana kadar gürültüsüz kalacağı şu an için bilinmiyor. Apple’ın araba projesi, önümüzdeki süreçte de gündemin en kayda değer maddelerinden bir tanesine olacak gibi görünüyor.

Konsept tasarım için oluşturulan video ise şöyle

Comments
To Top