Haber

Apple’ın Kablosuz Şarj Aleti MagSafe Duo’nun Videosu Ortaya Çıktı

Apple'ın Kablosuz Şarj Aleti MagSafe Duo'nun Videosu Ortaya Çıktı

Apple’ın iPhone ve Apple Watch cihazları benzer anda kablosuz olarak sıkıntı edilebilmesini karşılayan aleti MagSafe Duo yük aleti, henüz resmen kullanıcılara sunulmadı. Ayrıca bu kablosuz sorumluluk aletinin çıkış tarihi de demin net olarak bilinmiyor.

Ancak DailyUse OS isimli bir YouTube kanalı, şirketin bu kablosuz çok miktar aletinin nasıl çalıştığına dair yeni bir video paylaştı. Paylaşılan bu videoyla birlikte MagSafe Duo’nun nasıl çalıştığına daha da yakından bakabilme şansı elde etmiş olduk.

Apple’ın kablosuz yük aleti: MagSafe Duo

MagSafe Duo yük aletinde iki adet sıkıntı pedi bulunuyor. Bunlardan bir her birine Qi düzenli MagSafe yüzeyi diğeri ise Apple Watch‘un sorumluluk edilebilmesini sağlayan ped. Üstelik MagSafe Duo’nun katlanabilir tasarımı, cihazı taşınması kolay ülkü getiriyor. Cihaz, gücü bir ucu Lightning bir ucu USB-C kablodan aktarıyor.

MagSafe Duo sorumluluk aletinin Qi sertifikasına sahip olması doğruca Qi uyumlu herhangi bir aygıt yük edilebiliyor. Yani kablosuz çok miktar desteği yer alan AirPods ve iPhone modellerinin tamamı MagSafe Duo ile kablosuz bir şekilde sorumluluk edilebilecek. Apple da ahenkli iPhone, Apple Watch, AirPods Kablosuz Sorumluluk Kılıfı ve öteki Qi sertifikalı cihazların MagSafe Duo ile şarj edilebileceğini açıkladı.

Apple, iPhone 12 ile birlikte tanıttığı MagSafe Duo’nun çıkış tarihini henüz açıklamadı. Oysa şirket, geçtiğimiz gün MagSafe Duo’yu kendi mağazasına “yakında gelecek” ibaresiyle birlikte ekledi. Hem ürünün fiyatı da emin oldu: 129 dolar. Mahsul, şu lahza için Türkiye mağazasında yer almıyor. Dolayısıyla ülkemizdeki fiyatıyla ilgili muhakkak bir şey bildirmek o kadar muhtemel yok fakat jurnal kurla hesapladığımızda vergisiz 1.099 TL‘ye eşit geliyor.

Comments
To Top