Haber

Apple’ın iCloud Hizmetine Girişte Sorun Yaşanıyor

Apple'ın iCloud Hizmetine Girişte Sorun Yaşanıyor

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple’ın bulut depolama hizmeti iCloud’da bir takım sorunlar yaşanıyor. Aktarılanlara kadar derhal birçok kullanıcı, yaşanan sorun sebebiyle yeni cihaz kurulumu ya da hesaba giriş yapmaya çalışırken hatayla karşılaşıyor. Bu problemden etkilenen kullanıcıların sayısı ise bilinmiyor.

Apple’ın ‘Sistem Durumu’ web sitesinde yer alan bilgilere tarafından sorun, 25 Aralık Cuma günü öğleden sonra 12.45’de başladı ve halen devam ediyor. Web sitesinde hem öteki iCloud hizmetlerinde veya Apple servislerinde herhangi bir sorun olmadığı da görülüyor.

Apple Destek, sorunun farkında olduklarını açıkladı:

Apple Sistem Durumu

Yeni Apple cihazlarına iCloud’u kurarken sorun yaşadığını dile getiren bir kullanıcıya Twitter üzerinden cevap veren Apple Destek, yaşanan sorunun haberdar olduklarını ve üstünde çalışıldığını dile getirdi. Sorunun yüksek kapasiteden kaynaklandığını bildiren Apple Takviye, kullanıcıya bahşedilen yanıtta “acilen iCloud’u kurabilmenizi etkileyen yüksek bir kapasite yaşıyoruz, lütfen birkaç saat sonra deneyin” ifadelerini kullandı.

sürekli koronavirüs pandemisinin neden olduğu imal aksaklıkları sebebiyle en son iPhone 12 serisini normalden bir ay daha geç piyasaya sürmek zorunda kalan Apple’ın bu tatil sezonunu oldukça yoğun geçirmesi bekleniyor. HomePod ufak ve yeni piyasaya sürülen AirPods Max modellerinin de teknoloji devi için ekstra yoğunluğa neden olduğu söylenebilir.

Apple’ın web sitesinde sorunun hâlâ devam ettiği görülse de Destek sayfasından birkaç saattir yeni bir gelişme paylaşılmadı. Konuya dair yeni bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Comments
To Top