Haber

Apple’ın 2021’de Uygun Fiyatlı(!) Bir AirPods Max Sports Edition Tanıtması Bekleniyor

Apple'ın 2021'de Uygun Fiyatlı(!) Bir AirPods Max Sports Edition Tanıtması Bekleniyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, AirPods ailesi ile kablosuz kulaklıkların en popüler giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olmasını sağlamış ve kablolu kulakiçi kulaklıkların ikinci plana atılmasına önayak olmuştu. 

Apple, bu sene kendi namına bir ilki gerçekleştirerek AirPods Max adında bir kulak üstü kulaklık da duyurdu. Apple, teknik olarak Beats markasıyla zaten kulak üstü kulaklık pazarında bulunuyordu fakat AirPods Max, “Apple markalı” ilk kulak üstü kulaklık oldu.

Apple, fiyatı yüksek bulunan AirPods Max’e alternatif olarak AirPods Max Sports Edition tanıtacak

airpods max

Apple AirPods Max, lüzum tasarımı gerekse özellikleriyle üst seviye bir kulaklık deneyimi vadediyor olsa da 549 dolarlık (Türkiye’de 5.699 TL) fiyatı, kulaklığı herkese yerinde bir kulaklık olmaktan alıkoyuyordu. Apple RUMORs adlı bir Twitter hesabına kadar bu koşul, önümüzdeki sene değişecek.

Apple RUMORs’a kadar Cupertinolu teknoloji devi, 2021’in ortalarında AirPods Max Sports Edition adında antre düzey(!) bir kulak üstü kablosuz kulaklık piyasaya sürecek. Sports Edition, Apple’ın mahsul gamında giriş düzey olarak yer alsa da 400 dolarlık fiyatıyla yeniden herkesin basit kolay erişebileceği bir kulaklık olmayacak.

Uygun fiyatlı AirPods Max Sports Edition’da faal şamata müdahale etme gibi bazı özellikler bulunmayacak

airpods max tasarım

Paylaşılan bilgilere kadar AirPods Max Sports Edition, 150 dolarlık fiyat indirimi sebebiyle bir takım özelliklerden feragat etmek durumunda kalacak. Bu “kayıp” özelliklerin başında ise Aktif Şamata Müdahale Etme (ANC) özelliği geliyor. bununla beraber Sports Edition, orijinal modelin aksine silikon malzemeden bir gövdeye sahip olacak ve kulaklık pedleri de orijinal AirPods Max’e kadar daha minik olacak.

Metal yerine silikon malzeme kullanılması, kulaklığın sağlamlığı konusunda bir dezavantaj oluşturacak olsa da ağırlığın sadece 290 gram olmasını sağlayacak. Bu da Sports Edition’ın 385 gram ağırlığa sahip olan orijinal AirPods Max’ten önemli anlamda daha hafif olacağı anlamına geliyor. Şu an için AirPods Max Sports Edition’ın başka hangi özelliklerden yoksun kalacağı hakkında ayrıntılı veri bulunmuyor.

Comments
To Top