Haber

Apple’ın 10 Kasım’da Gerçekleşecek Etkinliğinden Neler Bekliyoruz?

Apple’ın 10 Kasım’da Gerçekleşecek Etkinliğinden Neler Bekliyoruz?

Apple’ın bir sonraki önemli etkinliği sadece 2 gün sonradan gerçekleştirilecek. 10 Kasım’da yapılacak olan etkinliğe firmanın verdiği ad One More Thing, yani “Bir Şey Daha” olmuştu. Bu etkinlikten beklentiler yüksek.

Teknoloji kulislerinde konuşulanlara göre Apple’ın kendi işlemcisini kullanacak birincil MacBook modellerini bu etkinlikte göreceğiz. Her ne kadar en kayda değer gündem maddesi bu MacBook cihazlar olsa da One More Thing’de başka yenilikler de göreceğiz.

Her şey iPhone gibi olacak

apple

Apple’ın daha önce açıkladığı planlarda, Mac cihazlarda Intel işlemciler yerine kendi çiplerini kullanmak da yer alıyordu. Bu etkinlikte firmanın konuyla ilgili daha pozitif detaylar açıklaması bekleniyor. Buna Apple işlemciye sahip ilk Mac cihazları tanıtmak da dahil.

Bu değişim, son yıllarda Mac cihazlarda gördüğümüz en büyük yenilik olacak. Silikon Vadisi’nin devi bu nedenle dizüstü ve masaüstü cihazları üstünde daha derin bir yoklama elde edecek. Yeni işlemcilerle gelen tek önemli değişiklik bu yok. iPhone, iPad ve Mac cihazlar benzer mimariye sahip olacak. Yani iOS uygulamaları Mac cihazlarda da çalışabilecek.

Apple silikon adı verilen bu çipler A14 Bionic üstüne inşa edilecek ve olasılıkla A14X olarak adlandırılacak. Bu işlemci bir uçtan bir uca Mac cihazların enerji verimliliği artacak. Ayrıca Apple dizüstü cihazların makine öğrenmesi gibi işlemlerdeki performansı da ciddi bir artma gösterecek.

Apple’dan yeni ürünler gelebilir

apple silicon

Apple’ın oluşturacağı etkinlikte 13 inçlik MacBook Air cihazı tanıtması bekleniyor. Keza A14X işlemcili, 13 inçlik ve 16 inçlik MacBook cihazları da bu etkinlikte göreceğimiz yönünde çok sayıda bahis bulunuyor.

Söylentilere kadar Apple bu etkinlikte diğer cihazların da duyurusunu yapacak. Bunlar aralarında kulaküstü kulaklıklar gibi yeni aksesuarlar da yer alıyor. Yeni işlemcinin özellikleri hakkında ayrıntı ve uygulama bilgileri de etkinlikte paylaşılacaktır. Apple, muhtemelen yazılım ve ekipman olarak ikiye ayıracağı One More Thing’i 10 Kasım’da gerçekleştirecek.

Comments
To Top