Haber

Apple’dan “Mat Siyah MacBook mu Geliyor?” Dedirten Patent Başvurusu

Apple'dan "Mat Siyah MacBook mu Geliyor?" Dedirten Patent Başvurusu

Apple, bugüne dek iPhone’larda pek fazla ayrı renk seçeneği sunmuş olsa da konu MacBook modellerine geldiğimiz gri tonlarının baskın olduğunu gördük. Ama ABD Patent ve Marka Ofisi’nde (USPTO) ortaya meydana çıkan 3 Aralık 2020 tarihli yeni bir berat başvurusu, bu durumun gelecekte değişebileceğini düşündürdü.

“Mat Siyah Görünümlü Eloksallı Parça” başlıklı patent başvurusunda Apple, taşınabilir elektronik cihazlarda hakiki siyah rengin sunulmasının zorluğundan ve siyah renk seçeneklerinin aslında “koyu gri” bir renk seçeneği sunulduğundan bahsediyor.

macbook

Patentin ilerleyen safhalarında ise Apple, ışığı minimum seviyede yansıtacak, bu sayede de mat siyah bir görünümü olası kılacak yüzey tasarımının nasıl olabileceğini anlatıyor. Bu da Cupertinolu şirketin yakında siyah renkli MacBook modelleri ile karşımıza çıkabileceğinin ipucunu sunuyor.

Apple gibi büyük şirketlerin öyle çok berat aldığını ve aldıkları o kadar fazla patenti gerçek bir ürüne dönüştürmediği unutmamamız gerekiyor. aynı zamanda mat siyah bir MacBook’un son derece şık ve çekici bir görünüme sahip olacağını tahminde bulunmak çok da güç yok.

Comments
To Top