Haber

Apple, Yükselişe Geçen COVID-19 Vakaları Nedeniyle Dünya Genelinde Mağazalarını Kapatmaya Başladı

Apple, Yükselişe Geçen COVID-19 Vakaları Nedeniyle Dünya Genelinde Mağazalarını Kapatmaya Başladı

Koronavirüs salgınında vaka sayıları bilhassa son birkaç günde bütün dünyada yükselişe geçmiş durumda. Böylece fazla ülke, şimdiye kadar görülen en yüksek vaka ve vefat sayılarına ulaşmış durumda ve bu da önlemlerin tekrar sıkılaştırılmasına sebep oluyor. 

Bu önlemler zarfında o kadar çok marka maddesel mağazalarını yeniden kapatmaya başladı, satışlar ağırlıklı olarak online devam ediyor. Apple da salgından nasibini bir kez daha aldı ve ABD, Güney Amerika ve Avrupa’da pek fazla mağazasını kapatma kararı aldı. Şirket salgının başlangıcında da çabuk aksiyon alarak tüm dünyada mağazalarını kapatmış, online hizmet vermeye başlamıştı.

Apple Store

Bilhassa Kaliforniya’da yükselişe geçen rakamlar sonrası Apple, bölgede bulunan tüm mağazalarını kapattı. Apple, sadece Kaliforniya’da toplamda 53 mağazası ile hizmet veriyordu. ABD’deki öteki eyaletlerde yer alan Apple Store’lar da kapalı durumda ve şirket aynı zamanda Meksika, Brezilya ve İngiltere’de de Apple mağazaları kapatmaya başladı. Geçtiğimiz hafta Almanya ve Hollanda’da kapatılanlar da göz önünde bulundurulduğunda Apple’ın 100’den pozitif mağazasının şu lahza kapalı olduğu biliniyor.

Ülkemizde de Apple Store’lar geçtiğimiz hafta yeniden kapanmıştı:

Apple Store Zorlu

Apple’ın İstanbul’da Akasya AVM ve Zorlu Center’da yer alan iki mağazası da geçtiğimiz hafta alınan bir karar ile baştan kapatılmıştı. Mağazaların ne süre bitmiş hizmet vermeye başlayacağı ise henüz bilinmiyor. Apple’ın devlete ait sitesinde bulunan bilgilere göre şu lahza için 26 Aralık’a kadar her iki mağaza da kapalı görünüyor.

Comments
To Top