Haber

Apple Watch Üzerinden iPhone Olmadan da Spotify Dinleyebileceksiniz

Apple Watch Üzerinden iPhone Olmadan da Spotify Dinleyebileceksiniz

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik yayın servislerinin başında gelen Spotify, Apple Watch için yıllardır bir uygulamaya sahip olsa da bu başvuru, bir iPhone’dan bağımsız bir şekilde kullanılamıyordu. Bir başka deyişle Apple Watch için Spotify uygulamasıyla sadece Spotify’ın iPhone uygulamasında çalan müzikleri kontrol edebiliyordunuz.

Bugün yeni bir yorumlama gerçekleştiren Spotify, Apple Watch uygulamasının ‘nihayet’ iPhone’dan bağımsız müzik akışını desteklediğini duyurdu. Bu Nedenle Apple Watch kullanıcıları, zeki saatlerini Bluetooth ile kablosuz kulaklıklarına bağlayarak hücresel veri ya da Wi-Fi ağı kullanarak bir iPhone’a gereklilik duymadan müzik dinleyebilirler.

spotify apple watch

TechCrunch’a konuyla ilgili açıklamalarda yer alan bir Spotify sözcüsü, Apple Watch için Spotify’da egemen müzik akışı desteğinin bugün itibarıyla yayına girdiğini açıklama etse de özellik henüz tüm kullanıcılara ulaşmamış durumda. Her halükarda Spotify uygulamasını şimdiden indirmek için buraya tıklayarak App Store sayfasına ulaşabilirsiniz.

bu arada, Spotify’ın Apple Watch uygulaması her ne dek bundan böyle iPhone’dan egemen bir şekilde de müzik akışı sunabiliyor olsa da Spotify henüz çevrimdışı müzik dinleme desteği sunmamış durumda. Dolayısı ile Apple Watch üzerinden Spotify uygulamasında müzik dinlemek için bir hücre ağa veya Wi-Fi’ye bağlanmanız gerekecek.

Comments
To Top