Haber

Apple, TikTok Kullanmaya Başladı: İşte Gelen İlk Paylaşımlar

Apple, TikTok Kullanmaya Başladı: İşte Gelen İlk Paylaşımlar

Sosyal medyanın yok sayılamaz etkisi, bilhassa de teknoloji şirketlerini etkiliyor. Bugün hemencecik her teknoloji şirketi, sosyal medyayı faal bir şekilde kullanarak daha fazla tüketiciye ulaşmaya çalışıyor. Fakat ABD merkezli teknoloji devi Apple, bu konuda öyle da iyi yok. Çünkü şirket, sosyal medya kullanımına bütün olarak geçmiş değildi. Fakat Apple da artık akımlara ayak uydurmuş gibi görünüyor. Zira şirket, TikTok hesabını aktif olarak kullanmaya başladı.

Bundan aylar önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Apple’ın Twitter hesabından ilk paylaşımın bilgisayar korsanları göre yapıldığını aktarmıştık. Fakat Apple’ın o hesabı, 2016 yılında açılmıştı. Yani şirket, bilgisayar korsanları göre hacklenene değin hiçbir paylaşım yapmamıştı. Benzer bir durum, son yılların en popüler sosyal ağ platformu TikTok’ta da yaşandı. Apple, nisan ayında açtığı resmi TikTok hesabından birincil paylaşımları, kısa bir vakit önce yaptı.

Apple’ın birincil TikTok paylaşımları, iPhone 12 mini reklamları içeriyor

Apple TikTok paylaşımları

Apple’ın TikTok hesabı, lahza itibarıyla 378 binden fazla takipçiye sahip. Hesaptan yapılan 4 paylaşımın da takriben 354 bin kişi göre beğenildiğini görüyoruz. Keza şirket, en yeni iPhone modellerinden biri için de “#makeitmini” olarak isimlendirdiği bir challenge başlatmış durumda. Bu etiketle yapılan paylaşımlara baktığımızda, Apple hayranlarının akıma şimdiden kapılmış olduklarını çoktan söyleyebiliriz.

Apple’ın TikTok’u ne çoğunlukla kullanacağını şu lahza kestirmek baskı. Şirket, Twitter hesabını kullanmamaya devam ediyor olsa da YouTube ve Instagram gibi kanallardaki hesaplar, faal olarak kullanılmaya devam ediyor. Şirket bu cins yaklaşımlarla, daha artı tüketiciye ulaşmanın en kolay yolunu kullanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Comments
To Top