Haber

Apple, Tarihin İlk Renkli iPhone’u iPhone 5c’yi Vintage Ürünler Listesine Ekledi

Apple, Tarihin İlk Renkli iPhone'u iPhone 5c'yi Vintage Ürünler Listesine Ekledi

ABD merkezli teknoloji devi Apple, vintage ve eski ürünler listesini güncelledi. Yapılan güncelleme, bir dönemin en popüler iPhone modellerinden bir her birine olan iPhone 5c‘yi, vintage ürünler arasına ekledi. iPhone 5c’yi özgün yapan şeyse, Apple’ın ilk olarak renkli bir iPhone modeli duyurmuş olmasıydı. Bu ürün artık daha kısıtlı teknik desteğe sahip.

Apple, 5 yıldan daha uzun bir süredir satılmayan cihazlarını, vintage listesine ekliyor. Üstelik sadece iPhone’lar yok, Mac, iPad, iPod ve Apple TV gibi ürün kategorileri de bu listeye dahil oluyorlar. Tüketiciler, vintage kategorisine alınan ürünlerle ilgili tüm durumlara rahatlıkla çözüm bulamıyor, azıcık daha uğraşmak zorunda kalıyorlar. İşte iPhone 5c de lahza itibarıyla Apple’ın vintage ürünlerinden bir her birine.

iPhone 5c

Teknoloji devi, iPhone 5c’yi iPhone 5S’in uygun fiyatlı bir versiyonu olarak duyurmuştu. Tüketiciler, Eylül 2013’te tanıştıkları bu modele de büyük ilgi göstermişlerdi. A6 işlemciyle gelen telefon, 4 inç büyüklüğünde LCD bir ekrana ve 8 MP çözünürlük sunan arka kameraya sahipti. Apple hayranları, tarihin ilk renkli iPhone modellerine sarı, yeşil, mavi, pembe ve beyaz renklerde sahip olabiliyorlardı. 

iPhone 5c kullanıcıları, telefon vintage olmasına karşın Apple bayilerinden teknik takviye alabilecekler. Oysa bu da fazla uzun bir süre devam etmeyecek. Şirket, 2022 yılında iPhone 5c’yi eski ürünler kategorisine alacak. Bu da telefona dair alıcı desteğinin tamamen sona ereceği anlamına geliyor. Yani iPhone 5c sahipleri, o tarihten sonradan ancak üçüncü taraf servislerden hizmet alabilecekler. 

Comments
To Top