Haber

Apple tarafından satılan Belkin kablosuz şarj cihazı, yangın tehlikesi nedeniyle geri çağrılıyor

Apple tarafından satılan Belkin kablosuz şarj cihazı, yangın tehlikesi nedeniyle geri çağrılıyor

Belkin, yangın ve şok güvenliği tehlikeleri sebebiyle Apple perakende mağazalarında ve Apple ve Belkin’in sitelerinde çevrimiçi olarak satılan Portatif Kablosuz Çok Miktar Cihazı + Stant Özel Sürümünü gönüllü olarak geri çağırıyor. Tüketici Mahsul Güvenliği Komisyonu’na göre, yük cihazına herhangi bir olay veya yaralanma bağlanmamıştır ve arıza sadece Temmuz 2020 ile Ekim 2020 arasında satılan yük cihazlarını etkilemelidir.

Kablosuz şarj standı 10.000 mAh güce sahiptir kapasitesine sahiptir ve onu destekleyen telefonlar için 10 W hızında sorumluluk edebilir, ancak “enerji kaynağı birimi” ile ilgili bir sorun, aygıtın fazla ısınmasına neden olabilir ve alev yanmak veya insanları şoka maruz bırakabilir. Belkin, cihazı satın bölge herkese cihazı kullanmayı bırakmasını ve şiddet bağlantısını kesmesini öğüt ediyor. Şirket ayrıca, etkilenen bir çok miktar cihazına sahip olan herkese para iadesi yapacak.

Apple’ın iPhone’larının büyük planında, kablosuz çok miktar yalnızca iPhone 8 ve iPhone X’in 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yanlamasına mümkün. Aynı olayda, benzer anda aniden pozitif cihazı yük etmesi gereken bir kablosuz yük matı, ancak Apple’ın “yüksek standartlarını” karşılamadığı için nihayetinde iptal edildi. Söylentiler sonradan Apple’ın iptal etme motivasyonunun bir parçası olarak cihazın yük bobinlerinin aşırı ısınmasıyla ilgili sorunlara işaret etti. Tüm bunları söylemek icabında, kablosuz çok miktar göründüğünden daha zordur ve Belkin’in hatırlaması, aldatıcı derecede basit bir üründe ortaya çıkabilecek sorunların bir başka örneğidir.

Geri çağırmadan etkilenen bir yük cihazınız varsa Belkin’in destek sitesinde geri ödeme başvurusunda bulunmak için bir form gönderebilir.

Comments
To Top