Haber

Apple, Sınıfındaki Windows Rakiplerinden 3 Kat Hızlı MacBook Air’i Tanıttı

Apple, Sınıfındaki Windows Rakiplerinden 3 Kat Hızlı MacBook Air'i Tanıttı

Apple’ın uzun zamandır beklediğimiz yeni ARM tabanlı işlemciye sahip MacBook’lar sonunda bugün tanıtılıyor. Şirketin bugünkü etkinliğinde tanıttığı birincil MacBook modeli 13,3 inçlik MacBook Air oldu. Yeni MacBook Air, yeni Apple işlemcisiyle geçmiş nesillere tarafından önemli bir ölçüde performans artışı sunuyor.

Apple’ın yeni MacBook Air modeli, her zamanki gibi Apple’ın ince ve sade tasarımını taşıyor. Lakin MacBook Air’in üstün performansı bilhassa Apple’ın yeni M1 yonga seti tamamen hayatımıza girecek. Yeni yonga seti baştan sona MacBook Air, günümüz bilgisayarlarına meydan okuyacak.

Performansta büyük artış:

apple macbook air

Apple’ın etkinlikteki açıklamalarına tarafından MacBook Air’deki M1 yonga seti dizüstü bilgisayarın 5 kata dek daha seri grafik yeteneğine sahip olacak. Daha önceki işlemciye tarafından 3,5 kat daha hızlı bir işlemciye sahip olan MacBook Air, kendi sınıfındaki Windows bilgisayarlardan 3 kat daha iyi performans sunuyor.

Apple’ın MacBook modelleri bilhassa pil süresiyle sevilen modellerdi. Apple’ın bilgisayarlarını özel kılan bu nitelik yeni MacBook Air’le daha da üstteki seviyeye ulaşacak. MacBook Air, 15 saat boyunca kablosuz ağda internet deneyimi ve 18 saat video oynatma süresi sunacak. MacBook Air, bir MacBook’taki en uzun batarya süresini sunacak.

apple macbook air

MacBook Air’in yeni ve en manâlı özelliklerinden birisiyse bilgisayarın hiçbir şekilde fana sahip olmayacak olması. Fansız bir yapıya sahip olan MacBook Air haliyle daha da gürültüsüz olacak; hatta hiçbir ses çıkarmayacak. Son olarak bilgisayar 2 TB’a değin SSD ve 16 GB’a kadar RAM seçeneklerine sahip olacak.

MacBook Air fiyatı:

Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarı MacBook Air, 13 ve 16 inçlik modelleriyle 17 Kasım’dan itibaren ülkemizde satın alınabilir olacak. 13 inçlik MacBook Air 10.999 TL’lik açılış fiyatına sahip olacak.

Comments
To Top