Haber

Apple, Şarj Konusunda Çığır Açan 13 İnçlik Yeni MacBook Pro Modelini Tanıttı

Apple, Şarj Konusunda Çığır Açan 13 İnçlik Yeni MacBook Pro Modelini Tanıttı

Apple’ın bugün gerçekleştirdiği lansmanında tanıtımını gerçekleştirdiği ürünlerden bir adam başına de 13 inçlik yeni MacBook Pro modeli oldu. Yeni MacBook Pro, yeniden tanıtımı bugünkü lansmanda gerçekleştirilen dünyanın birincil 5 nm mimariye sahip bilgisayar işlemcisi M1’den gücünü alacak.

CPU, GPU ve ön bellek gibi donanımları tek bir çatı aşağıda toplayan ve performans verimliliğiyle öne çıkan M1 SoC’si ile birlikte yeni MacBook Pro fazla daha hızlı olacak. Peki, Apple yeni 13 inçlik MacBook Pro’sunda kullanıcılarına neler sunuyor?

M1 SoC kullanan yeni 13 inçlik MacBook Pro

apple 13 inç macbook pro

Apple’ın yeni MacBook Pro modeli, içerisinde 8 çekirdekli CPU barındıran M1 ile birlikte 2,8 kat daha çabuk bir performans sunacak. GPU tarafında ise bu hızın 5 katına çıkacağı bahis ediliyor. Keza yeni MacBook Pro’nun sınıfındaki en fazla satan Windows dizüstü bilgisayardan 3 kat daha çabuk olduğu da dile getiriliyor.

Natürel bir dizüstü bilgisayar için kayda değer olan şeylerden bir adam başına de pil ömrü. Lansmanda aktarılan bilgilere kadar 13 inçlik yeni MacBook Pro, internet gezintilerinde 17 saat, video oynatmada ise 20 saatlik bir pil ömrü vaat ediyor. Bu, batarya ömrü konusunda Mac cihazlar arasındaki en uzun süre anlamına geliyor.

Thunderbolt USB 4 bağlantısı yer alan 13 inçlik yeni MacBook Pro’nun fiyat etiketleri de belli oldu. Yeni M1 SoC’li 256 GB depolama alanına sahip model 14.299 TL’den, 512 GB depolama alanına sahip model ise 16.499 TL’den satışa sunuluyor.

Comments
To Top