Haber

Apple patentleri, iPhone’unuzu ve Apple Watch’unuzu kablosuz olarak şarj etmek için MacBook’unuzu kullanmaya işaret ediyor

Apple patentleri, iPhone'unuzu ve Apple Watch'unuzu kablosuz olarak şarj etmek için MacBook'unuzu kullanmaya işaret ediyor

Apple, cihazlarına iki yönü olan kablosuz sorumluluk eklemeyi ifade eden iki berat aldı (9to5Mac yoluyla). İlk olarak Patently Apple tarafından tespit edilen patentler, iPhone, iPad ve Apple Watch dahil almak üzere değişik cihazları sorumluluk eden bir MacBook’u gösteren çizimleri ve benzer şeyi yapan iPad ve iPhone çizimlerini içeriyor.

Bu tanıdık geliyorsa, bunun nedeni öteki çoğu telefon üreticisinin benzer zıt kablosuz yük teknolojisine sahip cihazları piyasaya sürmüş olmasıdır. Apple’ın alışı azıcık ayrı olsa da. Patent resimlerine kadar, kablosuz sıkıntı ahenkli bir iOS cihazını çok miktar etmek için bir MacBook’un kapağı, avuç içi dayanağı ya da izleme dörtgeni kullanılabilir.

Berat, bir iPhone ve Apple Watch’u çok miktar eden gelecekteki bir MacBook cihazını gösteriyor, oysa bu yapılandırma bilgisayarı kullanmayı zorlaştıracak. Image: Apple

Patentlerin çözmeyi istek ettiği sorun, kendinizi yeterli fiş, elektrik tuğlası veya hiç elektrik olmadan bulabileceğiniz bir sorundur.

Bazı durumlarda, her cihaz için ayrı kuvvet kaynaklarına sahip almak, kullanımı, depolanması ve / ya da taşınması külfetli olabilir. ” (Kesinlikle, cihazlarınız için farklı zor tuğlalarının olması, kutuya dahil edilmedikleri zaman daha da zorlaşır.) Bir MacBook kapağında yük edilen cihazları gösteren bu şekil, dizüstü bilgisayarınızı kablosuz şarj pedi olarak kullanabileceğinizi göstermektedir. Image: Apple

Bu cins bir teknolojinin yardımsever olabileceği diğer zamanlar da vardır. Mesela, bir sorumluluk cihazından uzaktaysanız ve Apple Watch’unuz veya AirPod’larınız ölürse, bunları telefonunuzla doldurabilmeniz yardımcı olacaktır. Benzer şekilde, telefonunuzu dizüstü bilgisayarınızdan şarj edebilmek yardımsever olacaktır ve Apple sahiden portsuz bir iPhone’a yöneliyorsa, bu nesil bir teknoloji bu işlevi korumanın bir yolu olabilir.

acilen, MacBooks iPad’ler ise kablosuz çok miktar ile düzenli olmayan alüminyumdan yapılmıştır. Apple, bu zıt kablosuz yük teknolojisini cihazlarına dahil etmek istiyorsa, bu sınırlamaya tarafından tasarım yapmalıdır.

Adil almak gerekirse, Apple’ın teknolojisi o zamandan beri ilerleme kaydetti ve artık tüm cihazlarındaki işlemcilerin kontrolüne sahip. Cihazların iletişim kurmasına, zor seviyelerine ve termal kısıtlamalara tezgâhtar olacak bir çözüm bulabilir.

MacBook’unuzu bütün cihazlarınız için kablosuz bir çok miktar pedi olarak kullanıp kullanamayacağınız belli oluyor, fakat en azından bu teknolojinin iPhone’a geldiğini görmek isterim. Rakiplerinin birçoğunun halihazırda bir tür zıt kablosuz sorumluluk özelliği var ve aşağıdaki berat çiziminde olduğu gibi 11’e yükseldiğini görmek harika olsa da, Apple’ın bu rekabeti yakalaması beni mutlu eder nokta. İPhone 12 bunu yapacak donanıma sahip gibi görünse de şimdi etkili değil.

iPad’i şarj eden, iPhone’u sıkıntı eden ve Apple Watch’u sıkıntı eden bir MacBook. Fotoğraf: Apple.

Comments
To Top