Haber

Apple, Parler’ı App Store’dan kaldırır

Apple, Parler'ı App Store'dan kaldırır

Apple, sosyal ağ uygulamasının ABD Kongre Binası’na düzenlenen baskın öncesinde ve ardından şiddet çağrılarını teşvik ettiği suçlamalarının ardındaki Parler’ı App Store’dan kaldırdı.

Defalarca ayrı bakış açılarının App Store’da temsilcilik edilmesini destekledik, ancak platformumuzda şiddet tehditlerine ve yasadışı faaliyetlere yer yok. Parler, insanların güvenliğine yönelik bu tehditlerin çoğalmasını durdurmak için tatmin edici önlemleri almadı. Parler’ı bu sorunları çözene kadar App Store’dan askıya aldık ”diyor Cumartesi akşamı şirketten yapılan bir izah etme.

Apple, Cuma günü Parler’a, politikalarını ihlal eden içeriği kaldırmasını talep eden bir ültimatom yayınladı. başlangıçta BuzzFeed News göre bildirilen içeriğin ileriye doğru nasıl yönetileceği konusunda bir plan sağlayın. Apple, Parler’ın değişiklikleri yerine getirmek için 24 saati olduğunu, huysuz takdirde App Store’dan kaldırılacağını söyledi.

anlaşılan Parler bazı şartların değişmesi önermiş, ancak Apple bunların tatmin edici olmadığına karar verdi Apple açıklamasına tarafından Parler’a, uygulamayı kaldırma konusundaki son kararıyla birlikte gönderilir. “Parler’ın tehlikeli ve yasa dışı içeriğin yayılmasını kontrol etmek veya yayılmasını önlemek için uyguladığı süreçlerin yetersiz olduğunu” ve Parler’ın “etkin bir şekilde denetleme ve filtreleme yeteneğinizi gösterene değin App Store’a geri dönmeyeceğini” belirtir. hizmetinizdeki tehlikeli ve zararlı içerik. ”

Apple kadar sağlanan açıklamanın tamamı:

Parler uygulamasının geliştiricilerine

Parler’daki tehlikeli ve zararlı içerikle ilgili yanıtınız için teşekkür ederiz.

Parler, şiddeti ve yasa dışı faaliyetleri teşvik eden zararlı veya güvenli olmayan içeriği kontrol ve kaldırma taahhüdünü yerine getirmedi ve App Store İnceleme Yönergeleri ile ahenkli yok.

Cevabınız olarak, Parler’ın bu içeriği “haftalardır fazla ciddiye aldığını” belirttiniz. Oysa, Parler’ın güvenli olmayan ve yasa dışı içeriğin yayılmasını rahatlatmak veya durdurmak için uyguladığı süreçler yetersiz kaldı. Bilhassa, aracısız olarak zor tehditleri bulmaya devam ettik ve Kural 1.1 – Güvenlik – Sakıncalı İçerik’i ihlal ederek yasadışı eylemi özendirme etme çağrıları bulmaya devam ettik.

Yanıtınız ayrıca “şimdilik” bir denetim planına atıfta bulunuyor Kılavuz 1.2 – Emniyet – Kullanıcı Tarafından Oluşturulan içerikte devam eden gereksinimleri karşılamıyor. Bütün güvenli olmayan ya da dehşet batmış kullanıcı içeriğini durdurmak için mükemmel bir sistem olmasa da, uygulamaların bu sorunları proaktif ve etkin bir şekilde ele almak için sağlam içerik denetim planlarına sahip olması gerekir. Zararlı içeriğin yaygın bir şekilde yaygınlaşması nedeniyle geçici bir “tahsis gücü” yeterli bir yanıt değildir.

Bu nedenlerden nedeniyle, biz Kullanım ile ahenkli bir güncelleme alana kadar uygulamanız App Store’dan kaldırılacaktır. Mağaza İnceleme Yönergeleri ve hizmetinizdeki tehlikeli ve zararlı içeriği etkin bir şekilde teftiş ve filtreleme yeteneğinizi kanıtladınız.

Saygılarımızla, Başvuru İnceleme Kurulu

Kullanım özet olarak Beyanı aldıktan daha sonra hala Apple’ın mağazasında mevcut, oysa bu gönderiyi yayınladıktan birkaç dakika sonra mağazadan kayboldu.

Google yaptığı açıklamada, “ABD’de sürekli şiddeti kışkırtmayı amaçlayan Parler uygulamasında paylaşımların devam ettiğinin farkındayız” dedi. “İçerik politikaları hakkında akla uygun tartışmalar olabileceğini ve uygulamaların tüm ihlal edici içeriği hemencecik kaldırmasının güç olabileceğini biliyoruz, oysa bir uygulamayı Google Play üzerinden dağıtmamız için uygulamaların dehşet içerikler için enerjik denetim uygulamalarını zorunlu kılıyoruz. aralıksız ve acil olan bu millet güvenliği tehdidinin ışığında, uygulamanın Play Store’daki listelerini bu sorunları çözene değin askıya alıyoruz. ”

Hem Apple ayrıca de Google Cuma günü bilinen Parler’ı dağıtmak için baskı ile karşılaştı. muhafazakar dostu olduğu ve diğer sosyal ağ platformlarından daha eksik katı denetime sahip olduğu için. Her iki uygulamanın da kaldırılması, Çarşamba günü ABD Başkenti’ne Trump yanlısı isyancılar tarafından yapılan bir mafya saldırısından daha sonra geldi. Parler’ın politika müdürü Amy Piekoff Cuma günü Fox News’e App Store’dan bir yasağın “çok büyük” olacağını söyledi ve Apple Parler’ı kaldırırsa “kızardık” dedi.

Parler Cumartesi günü açıklama talebine hemen yanıt verilmez. CEO John Matze, Parler hakkında Apple’ı kararında “korkunç bir çifte standart” uygulamakla suçlayan bir yorumlama yayınladı.

Matze, “birçok seçeneğimiz olduğu için” Parler’ın planları hakkında yakında daha pozitif detayın geleceğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme 9 Ocak 20:58 ET : Parler CEO’sundan açıklama eklendi

< /.

Comments
To Top