Haber

Apple Music, Bu Yıl En Çok Dinlediğiniz Şarkıları Bir Araya Getiren Replay 2020’yi Yayınladı

Apple Music, Bu Yıl En Çok Dinlediğiniz Şarkıları Bir Araya Getiren Replay 2020'yi Yayınladı

Bir yılın daha sonuna yaklaşıyoruz ve sosyal medya platformları, teknoloji şirketleri ve çevrimiçi servisler, kullanıcılar ve kendi adlarına takvim özetlerini yayınlamaya başladılar bile. 2020’de en çok dinlediğiniz şarkıları belirten Spotify Wrapped, bu konuda en fazla konuşulan yayınlar arasında yer alıyor ve hatta Twitter trendleri ele geçirecek dek da popüler olmuşa benziyor.

Apple, “yıllık özet” kavramına birazcık daha ayrı yaklaşıyor ve Spotify’ın en büyük rakibi olan çevrimiçi müzik servisi Apple Music, kullanıcılara “sayılar” sunmak yerine “Replay” adını verdiği özellik çerçevesinde yıl baştan başa en çok dinlediği şarkılardan oluşan kişisel bir çalma listesi oluşturuyor.

Apple Music Replay ile hem 2020’de ayrıca de geçmiş yıllarda en çok dinlediğiniz şarkıları görebilirsiniz

apple music replay

Apple Music’in Replay özelliğinin Spotify Wrapped’dan ayrılan bir öteki noktası ise yıl baştan başa kullanılabilir olması. Apple Music Replay 2020’ye gelmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

#Adım 1: music.apple.com/replay adresinden web oynatıcısına gidin. #Adım 2: Apple kimliğiniz ile giriş yapın. #Adım 3:  ’20 Replay logosunun altındaki “Get Your Replay Mix” butonuna tıklayın. #Adım 4: Replay 2020 adlı çalma listesine gidin.

Replay özelliği, sadece siz özel bir çalma listesi oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda Apple Music’te sene her tarafında kaç saat müzik dinlediğinizi de gösteriyor. Ayrıca Apple Music uygulamasında “Şu Anda Dinle” bölümüne gidip “Replay: Yıllara Göre En İyi Şarkılarınız” daha aşağı bölümüne gittiğinizde geçtiğimiz yıllardaki en popüler şarkılarınızı da görebilirsiniz.

Comments
To Top