Haber

Apple, Ekran Kilitlenmesi Gibi Sorunları Çözen iOS 14.2.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple, Ekran Kilitlenmesi Gibi Sorunları Çözen iOS 14.2.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple’ın en son tanıttığı modelleri aralarında iPhone 12 ailesinin en minik boyutlu üyesi olan iPhone 12 küçük de yer alıyordu. Bu zeki telefonu seçen kişiler, kilit ekranının tepkisiz kaldığından şikayetçiydi. Hem telefonlarda diğer sıkıntılar da yaşıyordu.

Bu sorunları çözmek için Apple, iOS 14.2.1 güncellemesini açıkladı. Bu güncelleme, ekran kilitlenmesi ilk kez elde etmek üzere böylece fazla sorunun çözümünü sağlarken bir takım yenilikleri de kullanıcıların hizmetine açıyor.

iOS sorunları düzeltiliyor

Yeni güncelleme ile birlikte bazı MMS mesajlarının teslim edilememesi sorunu ortadan kaldırıldı. iPhone ses cihazlarında yaşanan sorunlar da ortadan kaldırıldı. Ayrıca iPhone 12 ufak ekranlarının tepki vermemesine niçin olan hata da giderildi.

Akıllı telefonların ve öteki cihazların testleri yapılmasına karşın büyük kullanıcı sayıları laf konusu olduğunda mutlaka öngörülememiş sorunlar ortaya çıkıyor. Bu güncellemeler de bu sorunları ortadan kaldırarak cihazları en kısa sürede ideal duruma getiriyor. 

iOS güncellemesi nasıl indirilir?

iPhone 12 mini

iOS işletim sistemine sahip zeki cihazları güncellemenin pat diye artı yolu var. Bu yöntemlerin hangisini seçeceğiniz ise elinizdeki cihazlara ve tercihlerinize yan. İzlenmesi gereken yollar ise şu şekilde:

iPhone üzerinden iOS güncellemek için:

iCloud’a değiştirme alın Asıl ekrandan Ayarlar’a girin Genel’e tıklayın Yazılım Güncellemesi seçeneğini seçin İndir ve Yükle düğmesine basın İstenmesi durumunda şifrenizi girin Koşulları kabul ettiğinize onay verin İndirmeyi onaylayın İndirme otomatik başlayacaktır.

iPhone 12 mini

Mac üzerinden iOS güncellemek için:

Yedek aldığınızdan belli olun. Bu yedeğin şifrelenmiş olduğundan muhakkak olun. USB-baskı ya da USB-30 pin Dock kablosunu kullanarak iPhone veya iPad’inizi Mac cihazınıza bağlayın. Arama alanında cihaz ikonunu bulun Özet ekranında Güncellemeleri Teftiş Et seçeneğini seçin İndir ve Güncelle seçeneğini seçin Koşulları kabul ettiğinize onay verin İstenmesi halinde iPhone veya iPad’inizden şifrenizi girin.

Bu iki yolu kullanarak iOS cihazlarınızı en aktüel işletim sistemine kavuşturabilirsiniz. Bilhassa yeni cihazlarda güncellemeler ayrıca emniyet hem de performans anlamında büyük ağırlık taşıyor.

Comments
To Top