Haber

Apple, Dokunmatiğinde Sorun Olan iPhone 11’ler İçin Ücretsiz Ekran Değişim Programı Başlattı

Apple, Dokunmatiğinde Sorun Olan iPhone 11'ler İçin Ücretsiz Ekran Değişim Programı Başlattı

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz sene tanıtılan iPhone 11’lerin ekran modülündeki bir bileşenin arızalanması nedeniyle bir takım cihazların ekranlarında dokunmatik sorunları yaşanabileceğinin belirlendiğini duyurdu.

Kasım 2019 ile Mayıs 2020 tarihleri aralarında üretilen iPhone 11’lerin bu sorundan etkilenebileceğini bildiren şirket, dokunmatikle ilgili problem yaşamış kullanıcıların zeki telefon ekranlarının bedava bir şekilde değiştirileceğini söylüyor.

Apple, iPhone 11 ekranlarını bedava bir şekilde değiştirecek:

iPhone 11

Kullanıcıların ekran değişim programından yararlanabilmesi için bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı bulmaları ya da Apple Store’da randevu ayarlamaları gerekiyor. Bu noktada herhangi bir servis işleminden önce ilgili iPhone incelenerek cihazın programa uygun olup olmadığı doğrulanacak.

Değişim programının sadece iPhone 11 için geçerli olduğunu ve diğer iPhone modellerinde herhangi bir sorun olmadığını belirten şirket, ekranda çatlak veya kullanıcı hatasına tabi olarak zarar meydana gelen modellerde sorunun çözülmesi için ilave maliyet olabileceğinin altını çizdi.

Cihazların onarım için satın alındığı ülke ya da bölgeyle sınırlı olabileceğine vurgu yapan Apple, metamorfoz programının cihazın standart garanti kapsamını genişletmeyeceğini de söyledi. Yapılan açıklamada ayrıca ekran modülünü değiştirmek için daha önce para ödeyen ve cihazlarının bu sorundan etkilendiğini düşünen kullanıcılara para iadesi yapılacağı belirtildi.

iPhone 11 cihazınızın laf konusu ekran sorunundan etkilendiğini düşünüyorsanız buradaki bağlantıya giderek telefonunuzun metamorfoz için yerinde olup olmadığını denetim edebilir, daha ardından bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı ya da Apple Destek ile iletişime geçebilirsiniz. Son olarak başkalaşım programının cihazın satın alındığı tarihten itibaren iki sene her tarafında geçerli olduğunu ve bu süre içerisinde cihazınızda ilgili problemi yaşarsanız programdan yararlanabileceğinizi belirtelim.

Comments
To Top