Haber

Apple, Çinli Rakipleriyle Yarışabilmek İçin iPhone SE Plus Çıkaracak

Apple, Çinli Rakipleriyle Yarışabilmek İçin iPhone SE Plus Çıkaracak

iPhone denildiğinde akla başlangıçta amiral gemisi bir aygıt gelse de Apple, bu sene nisan ayında iPhone SE 2 / iPhone SE 2020 adını verdiği modelini çıkarmıştı. Telefon, diğer iPhone modellerine tarafından daha ucuz bir fiyat etiketiyle çıkış yapmıştı.

2018 yılında çıkan iPhone X serisinin asgari modeli olan iPhone XR, 500 dolardan çıkarken iPhone SE 2, 400 dolardan satışa çıkmıştı. Ortaya meydana çıkan yeni bilgilere tarafından Apple, SE modellerini Çinli rakipleriyle rekabet etmek için kullanacak.

iPhone SE Plus, Çinli bütçe dostu telefonlarla yarışacak

iphoen se 2

Gizchina’da bulunan habere kadar Apple, önümüzdeki sene daha uygun fiyatlı orta segment bir telefon çıkarmayı planlıyor. Şirketin bu orta segment cihazı çıkarmasındaki sebep ise Xiaomi, OPPO ve vivo gibi markalarla Çin’de ve Hindistan’da rekabete girebilmek.

Peki, Apple’ın daha çok düşük maliyetli telefon üreterek maliyet giderlerini kısma planının bir parçası olan iPhone SE Plus ile ilgili bilinenler ve söylentiler neler? Söylentilere kadar iPhone SE Plus, 5,5 inçlik bir ekrana ve alt tarafına konumlandırılmış bir parmak izi okuyucusuna sahip olacak.

iphone xr

Hem söylentilere tarafından Apple, maliyeti düşürmek için iPhone SE Plus’ta Touch ID düğmelerini kullanacak. Meşhur analist Ming-Chi Kuo, yeni iPhone SE’nin toplam fiyatı düşüreceğini dile getiriyor. 5,5 inç veya 6,1 inçlik bir ekran kullanılacağını söyleyen Kuo, LCD ekranların kullanılacağını dile getiriyor. Tasarım tarafında ise iPhone XR ya da iPhone 8 ile aynı kasayı kullanacağı açıklama ediliyor.

Beklenebileceği gibi iPhone SE Plus’ta 5G temas desteği yer almayacak ve yalnızca 4G bağlantı seçeneğiyle gelecek. Cihazın fiyatı dıştan akılları çelecek olan noktası ise muhtemelen A14 Bionic işlemcisi olacak.

Comments
To Top