Haber

Apple Cihazlara Xbox Series X Oyun Kumandası Desteği Geleceği Belli Oldu

Apple Cihazlara Xbox Series X Oyun Kumandası Desteği Geleceği Belli Oldu

Çıkan yeni nesil konsollarla birlikte konsol oyuncularının hayatına yeni oyun kumandaları da girer. Hatta oyuncular arasında konsol tartışmasına ilave olarak Xbox’ın mı yahut PlayStation’ın mı oyun kumandalarının daha iyi olduğu da tartışılır durur.

Natürel bu oyun kumandaları sadece konsollarda kullanılmıyor. PC oyuncuları da bilgisayarlarında bu kumandaları kullanabiliyorlar. Apple kadar da kullanıcılarına yeni nesil oyun kumandası desteği konusunda iyi haber geldi.

Apple, Xbox Series X ve Series S kumanda desteği konusunda söz verdi

xbox series x oyun kumandası, xbox series x kontrolcü, xbox series x gamepad

Apple’ın hangi kablosuz oyun kumandasının Apple cihazlarda kullanılabildiğini listelediği sayfasında, yeni nesil oyun kumandalarıyla ilgili olarak da bir not yer aldığı görülüyor. yer alan notta Xbox Series X oyun kumandası uyumluluğunun gelecekteki bir güncellemeyle gelmesi için Microsoft ve Apple’ın birlikte çalıştığı açıklama edildi.

Hâlihazırda bu oyun kumandasının neden desteği olmadığı konusuysa bilinmiyor. Ayrıca laf konusu sayfada PlayStation 5’in kumandası DualSense ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Steam’e DualSense desteği gelmişti, dolayısıyla Apple cihazlarda da bu desteği görecek olmamız olası. Ayrıca Apple tarafında DualSense uyumluluğuna dair çalışmalar olduğu da ifade ediliyor.

Peki, Apple cihazlar hangi kablosuz oyun kumandalarını destekliyor? Apple cihazların desteklediği oyun kumandaları şöyle:

Bluetooth özellikli Xbox Kablosuz Oyun Kumandası (Model 1708) Xbox Elite Kablosuz Oyun Kumandası (Series 2) Xbox Adaptive Oyun Kumandası PlayStation DualShock 4 Kablosuz Oyun Kumandası iOS için yapılmış diğer Bluetooth oyun kumandaları da desteklenebilir.

Comments
To Top