Haber

Apple, Bu Akşamki Etkinlik Öncesinde Apple Store’u Kapattı

Apple, Bu Akşamki Etkinlik Öncesinde Apple Store'u Kapattı

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde bir duyuru paylaşarak 10 Kasım akşamında (bu akşam) yeni bir etkinlik düzenleyeceğini açıklamıştı. Etkinliğin belli başlı sloganıysa ‘One More Thing’ (Bir Şey Daha) olarak yer almıştı. Bu etkinliğin bugün gerçekleştikten daha sonra Apple, son 2 ay içinde 3 bambaşka faaliyet düzenlemiş olacak.

15 Eylül günü düzenlenen etkinlikte şirket, yeni Apple Watch ve Apple Watch SE zeki saatlerinin yanı sıra yeni iPad modellerini tanıtmıştı. 13 Ekim günü düzenlenen ve eylüldeki etkinliğin ikinci ayağı olarak farzedilen etkinlikteyse iPhone 12 serisi sonunda karşımıza çıkmıştı.

Apple Store bitmiş karanlığa büründü:

apple store

Apple’ın olasılıkla bu yıl içindeki son etkinliği olacak olan bugünkü etkinlik öncesinde Apple Store’da aynı bir gösterme görmeye başladık. Şirket, mağaza sayfasını etkinlikte tanıtılacak ürünler ve hizmetlere çoktan hazırlanmaya başladı. Apple Store’da “Hemencecik döneceğiz. Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında yeniden deneyin”  ifadesi yer aldı.

Apple Store, olasılıkla önceki etkinliklerde de olduğu gibi etkinlik sırasında ya da sonrasında yeni tanıtılmış ürünlerine yer vermeye başlayacak. Şirketin bugün tanıtacağı yeni ürünleriyse olasılıkla merakla beklediğimiz ARM mimarili işlemciye sahip yeni Mac bilgisayarlar olacak.

apple

Apple, haziran ayındaki WWDC etkinliğinde yaptığı açıklamada Intel’in işlemcilerinden 2 sene içinde kopacağını açıklamıştı. Şirket, Mac bilgisayarlarında artık Apple’ın kendi üretimi olan ARM tabanlı işlemcilerin yer alacağını belirtmişti. Bilgisayarların nasıl bir performans artışı sunacağıysa az önce süresiz.

Apple’ın kendi işlemcisine sahip ilk Mac’lerin yanı sıra etkinlik, muhtemelen AirTags ve AirPods Studio kulaklıkları gibi ürünlere de yer verecek. Hem iddialara tarafından etkinlikte yeni Apple TV de yer bulacak. Etkinlik, TSİ 21.00’da başlayacak ve bizler daima olduğu gibi canlı olarak sizleri bilgilendireceğiz.

Comments
To Top