Haber

Apple, 2021 Yılında Daha Oyun Odaklı Bir Apple TV Tanıtabilir

Apple, 2021 Yılında Daha Oyun Odaklı Bir Apple TV Tanıtabilir

Günümüzde piyasaya sürülen adeta bütün TV modelleri gelişmiş “zeki” özellikler tanıtmasına rağmen TV’lerin multimedya özelliklerini artırmayı amaçlayan set üstü TV cihazları aralarında hala büyük bir rekabet bulunuyor. Apple TV de bu rekabete katılan cihazlar arasında yer alıyor oysa bundan böyle dinç rakiplerinin arkasından kalmaya başladığını anlatmak olası.

Bloomberg’den Mark Gurman’a kadar Apple, 2021 yılında yeni bir Apple TV ile karşımıza çıkacak. Gurman’ın aktarmış olduğu bilgilere göre yeni Apple TV, daha zinde bir işlemci ve daha oyun odaklı bir aygıt olarak karşımıza çıkacak ve özellikle uzak kumanda noktasında kayda değer iyileştirmeler gösterecek.

Apple TV, rakiplerinin ardındaki kalmaya başladı

apple TV kumanda

Mark Gurman’a kadar 2021 model Apple TV, mevcut modele kıyasla manâlı eksiklikleri giderecek olsa da Apple’ın set üstü TV rekabetinde zirveye oynamayı için tatmin edici yükseltmeleri göstermeyecek. Gurman, Apple’ın rekabette kalmak için daha işaret ve büyük bir buluş göstermesi gerektiğini belirtiyor.

Yeni Apple TV ile ilgili daha önceki söylentiler, cihazın Find My uygulaması ile entegrasyonu olacağı yönündeydi. Bu sayede Apple TV sahipleri, tıpatıp bir iPhone’u ya da iPad’i buldukları gibi Apple TV’nin uzaktan kumandasını da uygulama doğruca bulabilecekler. Hem bir başka söylentiye kadar yeni Apple TV, yeni iPhone’larda da gördüğümüz A14 işlemci ile karşımıza çıkacak.

Comments
To Top