Haber

Apex Legends’in Değeri Mart 2021’de Milyar Dolara Erişebilir

Apex Legends'in Değeri Mart 2021’de Milyar Dolara Erişebilir

Son yılların popüler oyun türü Battle Royale kendine büyük bir pazar yaratmayı başarmıştı. Oyun sektörünün devi Electronic Arts da bu pastadan kendine bir pay dahil etmemek için Apex Legends’ı yayınlamıştı. Firma epey büyük bir dilim kapmış gibi gözüküyor.

Oyunun gösterdiği başarı hakkında EA COO’su ve CFO’su Blake Jorgensen açıklamalarda bulundu. Jorgensen’e kadar oyun bu mali yılın sonunda milyar dolarlık bir değere ulaşmayı başarabilecek potansiyele sahip.

Bir yılda bir milyar dolar

apex legends

Konuyla ilgili açıklamalarında Jorgensen,oyunun başarısının altını çizerek, “Apex Legends parasal yılın sonunda 1 milyar dolara erişecek en son markamız olabilir.” dedi. “Tüm stüdyolarımız olağanüstü iyi işlemeye ve bize finansal yılın başından bu yana endüstriyi yönlendiren sekiz oyun yayın imkanı verdiler. Bu esnada da canlı hizmet içerikleri verdi ve yeni platformlara genişlediler.” dedi.

Brüt kazanç anlamında FPS oyun geliştiricisi Respawn Entertainment’tan gelen yapımın 500 milyon doları bulması bekleniyor. Bu da geçen yıla kadar %24’lük bir artış anlamına geliyor. EA’ye kadar oyun canlı hizmet servisleri ve öteki kaynakları geçen çeyrekte 846 milyon dolar kazandırdı. Kazanç anlamında ise Apex Legends’ın The Sims 4’e yetiştiği açıklandı. Madden Ultimate’i geçen oyun FIFA Ultimate Team’in ise arkasında kaldı.

 Apex Legends Steam’e geldi

apex legends

Jorgensen odaklarının çalışanları, oyuncuları ve toplulukları için yapabilecekleri her şeyi gerçekleştirmekte olduğunu söyledi. EA yöneticisi hem bu şiddet zamanlarda oyunculara içerik ve tecrübe sunabildikleri için EA ekiplerine teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Apex Legends geçtiğimiz hafta Steam’de yayınlanmış ve yayınlanır yayınlanmaz da epeyce yüksek oyuncu sayısına ulaşmıştı. Season 7 Batlle Pass ile ilerlemenin de bir nebze daha basit ışık halkası getirildiği oyun bu sayede 1 milyar dolar hedefini de yakalayabilir.

Comments
To Top