Haber

Annesinin Doğduğu Tarihte Dondurulan Embriyo, 28 Yıl Sonra Dünyaya Geldi

Annesinin Doğduğu Tarihte Dondurulan Embriyo, 28 Yıl Sonra Dünyaya Geldi

Teknoloji geliştikçe halk için yeni yolların da önü açılıyor. Bunun örneklerinden biri de ABD’nin Tennessee eyaletinde gerçekleşti. 28 yaşındaki bir kadın, tam 28 yıl önce dondurulan bir embriyoyla hamile kalıp bebek doğurdu. 25 Kasım 1992 doğumlu Tina Gibson, başlangıçta 2017’de 25 yıl önce dondurulmuş bir embriyodan hamile kalmış ve Emma isimli bir bebek dünyaya gelmişti. derhal 3 yaşında olan sağlıklı Emma dondurulduğunda, annesinin doğumuna daha 1,5 ay vardı. 

Dondurulmuş 25 yıllık bir embriyodan bebek doğurarak bir dünya rekoruna sahip olan Tina Gibson, acilen de 28 yaşındaki bir embriyodan çocuk sahibi oldu. Yaklaşık 1 ay önce doğan Molly Everette Gibson bebek, son derece dinç ve “dünyada embriyosu en yaşlı insan” rekorunu ablasının elinden almış durumda. 

28 yıl önce embriyodan dondurulan bebek

İki bebek de annesinin doğduğu yıl donduruldu

İşin ilginçleşmeye başlayan tarafı ise Tina Gibson’ın doğurduğu iki bebeğin de kendisi doğmadan 1,5 ay önce dondurulmuş olması. Yani iki bebek de o dönem dondurulmadan doğmuş olsaydı derhal Tina’dan sadece 7 – 8 ay değin ufak olacaklardı. 

Bebek

ABD’de Ulusal Embriyo Bağış Merkezi adlı bir kuruluştan alınan embriyolarla iki çocuk dünyaya getiren Tina ve Ben Gibson çifti, bir taraftan bakınca kendileriyle akran olan iki hoş bebeğe sahipler. Gibson çiftinin iki hoş çocuğu, bununla birlikte uzun süre önce dondurulmuş embriyoların yaşayabilirliği hakkında da manâlı bilgiler verdi. İki bebeğin de yaşamlarının devamında mutlu bir hayat geçirmelerini diliyoruz.

Comments
To Top