Haber

An İtibarıyla Bazı Öğrenciler EBA’ya Erişim Sorunu Yaşıyor

An İtibarıyla Bazı Öğrenciler EBA'ya Erişim Sorunu Yaşıyor

COVID-19 nedeniyle eğitim-öğretime büyük ölçüde uzak eğitim ile devam eden Türkiye’de Eğitim Bilişim Ağı ya da daha fazla tanıdık ismiyle EBA, üstlendiği tahsis sebebiyle büyük siklet talep ediyor. bununla birlikte gelen bilgilere göre an itibarıyla EBA’ya erişim sorunu yaşanıyor. 

Ulusal Eğitim Bakanlığı, yaşanan erişim sorunu ile ilgili az önce bir devlete ait izah etme yapmış değil ancak tahminler, erişim problemlerinin aşırılık kaynaklı olduğu yönünde. Ayrıca paylaşılan bilgilere tarafından erişim sorunu sürekli olarak değil, aralıklı olarak gerçekleşiyor.

“Mapping verisi alınamadı” nedir?

EBA

EBA’ya giriş yapmaya çalışan bir takım öğrenciler, “Mapping verisi alınamadı” hatası ile karşılaştılar. Bu kusur, öğrencilerin sunucular ile temas kuramadığını ya da bağlandığı halde spiker verilerini alamadığını ifade ediyor.

“Mapping verisi alınamadı” hatasının başlıca nedenleri olarak sunucu yoğunluğu, internet yoğunluğu, sık yapılan antre denemesi, kullanıcı kaynaklı bağlantı kesintisi, bölgesel yoğun tatbik, kullanıcı engellemesi olarak açıklama ediliyor. Konuyla ilgili yeni ayrıntı geldikçe haberimizi güncelleyeceğiz…

Comments
To Top