Haber

Ampute YouTuber, Tek Elle Nasıl FPS Oyunu Oynanabileceğini Anlattı (Video)

Ampute YouTuber, Tek Elle Nasıl FPS Oyunu Oynanabileceğini Anlattı (Video)

Dünyanın en büyük video paylaşım platformunda oyun, sinema, spor, bireysel gelişim gibi pek fazla kategorinin yanı sıra “yardımcı” olarak tanımlayabileceğimiz bir takım içerikler de bulunuyor ve Left Shoulder Closed adlı henüz yalnızca 709 abonesi yer alan YouTube kanalı da bunlardan biri.

Left Shoulder Closed, herhangi bir nedenden sadece tek elini kullanabilen bireylerin, iki elle kullanıma kadar tasarlanmış jurnal görevleri nasıl gerçekleştirebileceğine dair pratik yollar sunan bir YouTube kanalı olarak karşımıza çıkıyor.

Left Shoulder Closed

Left Shoulder Closed, son videosunda ise tek elle oyun oynamanın öbür yollarına deyindi ve ampute bireylerin tek elleri olsa deha oyun oynamaya nasıl devam edebileceğinin ipuçlarını paylaştı. Left Shoulder Closed’a tarafından tek elinizi kullanarak FPS oyunları oynayabilmeniz deha mümkün.

Left Shoulder Closed, tek eli olan bireyler için PC’de oyun oynamanın en basit yolunun uyarlanabilir tuşlara sahip bir fare uygulamak olduğunu belirtiyor. Bu sayede klavyedeki tuşlara bağlı olan pek fazla işlevi farenin üzerindeki tuşlara atayabiliyor, tek elle dahi oyun oynayabiliyorsunuz.

Left Shoulder Closed’a kadar tek elle oyun oynamanın bir öteki yolu ise bir joystick göstermek. Çağdaş joystick’lerde de tıpatıp farelerde olduğu gibi öyle fazla uyarlanabilir tuş bulunduğundan istediğin işlevleri bu tuşlara atayabilir, tek elle oyun oynayabilirsiniz.

Left Shoulder Closed’ın tek elle nasıl oyun oynanabileceğini anlattığı video

Comments
To Top