Haber

Amiral Gemisi Katili OnePlus Nord’un DXOMARK Puanı Açıklandı

Amiral Gemisi Katili OnePlus Nord'un DXOMARK Puanı Açıklandı

OnePlus, bundan takriben 4 ay önce yeni amiral gemisi katili zeki telefonu Nord’u tanımıştı. Şirketin yeni telefonu toplamda 6 kameraya konut sahipliği yapıyordu. OnePlus Nord, sahip olduğu Snapdragon 765G ve 12 GB’a kadar RAM desteğine rağmen fazlasıyla yerinde fiyatıyla piyasaya sürülmüştü. Telefon, haftalar sonra ülkemize de antre yapmıştı.

OnePlus Nord’u satın alma konusunda belirsiz kalanlara destek eli uzatacak bir detaylar oysa bugün açıklandı. Akıllı telefonların kameralarını test ederek puanlayan platform DXOMARK, son olarak OnePlus Nord’u eline aldı. OnePlus Nord, genel anlamda oldukça iyi bir iş çıkardı.

DXOMARK’tan 108 puan aldı:

oneplus nord

DXOMARK kadar deneme edilen amiral gemisi katili telefon, genel kamera puanlamasında 108 puan elde etmeyi başardı. Bu da OnePlus Nord’u Huawei P20 Pro ve iPhone XS Max arasında bir yere koydu. DXOMARK, zeki telefonun kamerasının dinç ve güçsüz noktalarından da bahsetti.

Platformun paylaştığı yazıya tarafından OnePlus Nord’un çektiği fotoğraflar iyi pozlamaya, renge, otomatik odaklanmaya ve dokuya sahipti. Oysa telefon ayrıca iç ayrıca dış mekânda detayları korusa da beyaz dengesi, bokeh ve düşük ışık performansıyla DXOMARK’ı böylece de etkileyemedi.

oneplus nord

Zeki telefondaki bokeh efekti öyle de doğal durmuyordu. Bunun yanı sıra portre modu da zeki telefondaki ana lensin bütün gösterme alanını kullandığından böylece de iyi bir iş çıkarmıyordu. Bu da portrelerin bozuk olarak çekilmesine değil açıyordu. Bunun yanı sıra OnePlus Nord, gece çekimlerinde doğal olmayan cilt rengi gösteriyordu.

a

OnePlus Nord özellikleri:

Ekran: 6,44 inç Full HD+ 90 Hz AMOLED İşlemci: Snapdragon 765G RAM: 8 GB Depolama: 128 GB Arka Kamera: 48 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP Ön Kamera: 32 MP + 8 MP Pil: 4.115 mAh İşletim Sistemi: Android 10

Comments
To Top