Haber

Amerikalıların yarısından fazlası kilitlenme sırasında video oyunlarına yöneldi

Amerikalıların yarısından fazlası kilitlenme sırasında video oyunlarına yöneldi

2020 yaklaşık olarak adamakıllı COVID-19 salgını kadar tüketilirken, ABD sakinlerinin yarısından fazlası zamanı yüklenmek için video oyunlarına yöneldi. Nielsen şirketi SuperData’nın 2020 yılı incelemesine tarafından, insanların yüzde 55’i kilitlenmelerin birincil aşamasında can sıkıntısından, gerçek dünyadan kaçmak, sosyalleşmek için video oyunlarını seçti.

Metamorfoz, eğlencede daha büyük bir değişime dikkat çekici ediyor. Sinema salonları, spor, oyunlar ve daha fazlası, halk müziği sağlığı için düpedüz tehlikeli değilse de, büyük ölçüde erişilemez durumdadır. Ayrıca Twitch keza de Netflix türlerinin yayınlama akışı gibi, oyunlar da büyük bir eğlence kaynağı haline geldi – özellikle yetişkinler için. SuperData’ya tarafından, 18 ila 24 yaş arasındaki tüketicilerin yüzde 66’sı daha fazla konsol oyunu oynarken, yüzde 60’ı daha artı mobil oyun oynadı. Şaşılacak olmayan bir şekilde, alıcılar da dijital satın alma eğilimindeydiler.

SuperData, insanların yüzde 27’sinin – takriben 4’te 1’inin birbirleriyle irtibat halinde elde etmek için oyun oynadığını bildirdi. 2020’de Animal Crossing: New Horizons ve Between Akıl gibi oyunlar kültürel mihenk taşları haline geldi. Animal Crossing, erken salgının vuruşu olurken, Between Hafıza sadece Kasım ayında yaklaşık olarak yarım milyar oyuncuya sahipti. Joe Biden ve Alexandria Ocasio-Cortez gibi politikacılar, yılın cumhurbaşkanlığı seçimleri için farkındalık yaratmak için popülaritelerinden yararlandılar. Pokémon Go bile Niantic’in güncellemeleri doğruca salgına düzen sağlamayı ve yıldan yıla yüzde 39 büyümeyi başardı.

Fiziki alanlar ortadan kalktıkça, video oyunları insanların birlikte zaman geçirebileceği birkaç yerden biri haline geldi – ister Fortnite’da sanal konserlerin keyfini hariç tutmak, nasıl oy verileceğini öğrenmek ya da sadece takılmak içindi. SuperData, dijital oyunların sene baştan başa kimsesiz 126.6 milyar dolar kazandığını tahmin ediyor. Rakamlar bu sene 2020’de olduğu dek artmayabilir, ama SuperData “kilitlenme esnasında oluşan uzun vadeli alışkanlıkların daimi olacağını” tahmin ediyor.

Comments
To Top