Haber

AMD’nin Renoir İşlemcileri Mini PC’lere Geliyor

AMD'nin Renoir İşlemcileri Mini PC'lere Geliyor

Tayvan merkezli donanım üreticisi Gigabyte, BRIX Küçük-PC serisini yakın zamanda Zen 2 çekirdek mimarisine sahip AMD Renoir işlemciler ile yenileyecek. Şirket kadar paylaşılan bir sayfada yeni nesil AMD BRIX için fazla kısa bir tanımla birlikte “Yakında Geliyor” notuyla bir ürün tanıtımı yapıldı.

Donanım üreticisi, Core i3-1115G, Core i5-11135G7 ve Core i7-1165G7’den oluşan Intel Tiger Lake BRIX serisini halihazırda tanıttı. Bu Mini PC’lerde PCIe Express 4.0, WiFi 6 ve Thunderbolt 4 bulunuyor. aynı zamanda şirketin keza AMD Ryzen Embedded V1000 serisi yongada sistem içeren BRIX serisi de bulunuyor. Zen 2 mimarili APU’ların da gelmesiyle birlikte Gigabyte’ın Ufak-PC sektöründeki mahsul portföyünün epeyce genişleyeceği söylenebilir.

Renoir işlemcili BRIX Küçük-PC serisi neler sunacak?

BRIX AMD Renoir

Gigabyte, AMD BRIX serisini şimdi hemen hemen iki yaşında olan Raven Ridge serisinden bu yanlamasına başta güncelleyecek. böylece yeni nesil Renoir cihazlar, WiFi6 ve 2,5 GB Ethernet bağlantısı dahil edinmek üzere hemen hemen tüm cephelerde büyük bir yükseltme alacak.

Bu noktada AMD Renoir serisinde yerleşik Vega grafik kartı bir uçtan bir uca 4K çözünürlük sunan 4’e kadar ekranın destekleneceği de belirtiliyor. Cihazlardaki esas yükseltme ise muhakkak en yeni Ryzen 4000U işlemcilerle birlikte sunulan 8 çekirdek ve 16 meslek parçacığıyla gelen bilgi operasyon performansındaki artma olacak.

Tanıtım görselinden anladığımız kadarıyla Tayvanlı şirket, yeni BRIX serisini ‘Tall’ ve ‘Slim’ olmak üzere iki versiyonla satışa sunacak. Yeni serinin diğer özelliklerinin neler olacağı veya ne süre tanıtılacağı şimdilik bilinmiyor. Şirketten konuya dair yeni bir duyuru gelirse sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Comments
To Top