Haber

AMD, tüketicilerin Threadripper Pro’yu doğrudan satın almasına izin verecek

AMD, tüketicilerin Threadripper Pro'yu doğrudan satın almasına izin verecek

Threadripper Pro’nun gücünü özlediyseniz, ancak bir ThinkStation satın olmak istemediyseniz, şanslısınız: Mart ayından itibaren AMD, CPU’ları aracısız tüketicilere satmaya başlayacak ve Lenovo’nun özel erişimini sona erdirecek İşlemci hattına.

Vanilya Threadripper birçok kişiye (ben dahil) veri operasyon gücünün zirvesi gibi görünse de, Pro serisinin onlara ihtiyacı olanlara önemli şekilde yardımsever olacak bazı faydaları vardır:

Bu büyük sayıları daha realist bir şekilde özet çıkarmak için Threadripper Pro, genişletilmiş bellek kapasitesi nedeniyle kullanıcıların daha büyük veri kümeleriyle çalışmasına olanak tanır. Keza, tonlarca grafik veya ağ kartına ihtiyaç duyan kullanıcılar için iki kat genişleme sağlar.

AMD Ryzen Threadripper PRO işlemciler artık Mart 2021’den itibaren ilk elden tüketicilerin kullanımına sunulacak!

64 çekirdeğe, 128 PCIe 4.0 şeridine ve 8 kanal belleğe sahip olan Threadripper PRO, dünyanın en hızlı iş istasyonu işlemcisidir: https: // t .co / MKtJBTJT0A pic.twitter.com/cj1SorEKUY

— AMD Ryzen (@AMDRyzen) 12 Ocak 2021

Kuşkusuz, tüm bu özellikler, onları destekleyebilecek anakartlar olmadan hiçbir şey ifade etmiyor. hepsi, anakartta yalnızca 4 PCI-E 16x yuvası olsaydı, 128 PCI-E şeridinin amacı ne olurdu? Bu AnandTech makalesi, CPU’ları desteklemek için gelmesi gereken üç esas karta göze çarpan ediyor, fakat alıcı anakartlarıyla yaptığımız aynı farklılık ve seçeneği görme olasılığımız düşük.

Henüz bir haber yok. fiyatlandırma konusunda, ancak normal Threadripper CPU’lar bütünüyle ucuz yok. yine de, bu nesil bir CPU’nun yeteneklerine ihtiyacınız varsa, olasılıkla onu kullanarak birazcık para kazanıyorsunuz (dolayısıyla “pro” lakabı) ve bu yongalar, 64 iş parçacığı ve PCI-E gen 4 gibi bazı özellikler iş istasyonuna sunuyor Intel’in spiker ürünlerinin dışarıya sağlamadığı kullanıcılar.

Comments
To Top