Haber

AMD, RDNA 2 GPU destekli dizüstü bilgisayarların 2021’in ilk yarısında geleceğini söyledi

AMD, RDNA 2 GPU destekli dizüstü bilgisayarların 2021'in ilk yarısında geleceğini söyledi

AMD, yeni bir dizüstü oyun bilgisayarı arayan müşterilerin ilk RDNA 2 GPU ile çalışan dizüstü bilgisayarları Temmuz’dan bir vakit önce satın almaları gerektiğini söylüyor. Şirketin bugün yaptığı CES 2021 basın toplantısında açıkladı. RDNA 2, AMD’nin yeni grafik yongası mimarisi ve Sony’nin PlayStation 5 ve Microsoft’un Xbox Series S / X’lerindeki özel yonga setlerinin temelini oluşturuyor ve şu anda dizüstü bilgisayarlara geliyor.

Radeon RX 6000 serisi GPU’lar, geçen yılın Ekim ayında piyasaya sürüldüklerinde AMD’nin yeni RDNA 2 mimarisine birincil sahip olanlardı, fakat bunlar kullanıma yerinde planlanmış birinci sınıf masaüstü grafik kartlarıydı Nvidia’nın 3000 serisi serisi ile kafa kafaya.

AMD, 2021’in ilk yarısında # RDNA2 ile birincil not defterlerini piyasaya sürme yolunda. yılın ilk yarısında ana RDNA 2 masaüstü grafik kartı tasarımlarını da görün. # CES2021 pic.twitter.com/EW2fBpSFDq

— Radeon RX (@Radeon) 12 Ocak 2021

AMD CEO’su Lisa Su, bugün CES’te şirketin “ilkini başlatma yolunda olduğunu söyledi Ortaklarımızla yılın ilk yarısında RDNA 2’ye sahip dizüstü bilgisayarlar ”,” ayrıca yılın birincil yarısında da yeni ana akıntı RDNA 2 masaüstü grafik kartı tasarımlarını göreceksiniz. ” Mobil GPU’larının performansını sergilemek için Su, saniyede 60 kare ile 1440p’de çalışan Dirt 5’i gösterdi.

bununla birlikte, AMD de benzer önemli talep kıtlığından muzdariptir Nvidia acilen, yani AMD fiilen de Temmuz ayının son tarihine ulaşırsa yeni masaüstü tasarımlarından herhangi birini elinize elde etmek oldukça şiddet olabilir. onları bırakmak için. bununla birlikte, olur ya de bu yeni mobil GPU’lara sahip dizüstü bilgisayarlar, masaüstü GPU sıkıntısı devam ederse, elinize almak daha basit olacaktır.

Comments
To Top