Haber

AMD Radeon RX 6800 XT Black Edition Ortaya Çıktı

AMD Radeon RX 6800 XT Black Edition Ortaya Çıktı

AMD, birkaç hafta içerisinde Radeon RX 6800 XT ekran kartlarını, çıkıştan birkaç hafta sonra çıkacak olan AIB modelleriyle birlikte çıkaracak. Bu AIB modellerinden bir parça başına olan Radeon RX 6800 XT Nitro+, daha önce AMD’nin AIB ortağı Sapphire Technology tarafından gösterilmişti.

RX 6800 XT’nin siyah bir sürümü olan Radeon RX 6800 XT Black Edition, Çin’deki bir sosyal ağ platformunda ortaya çıktı. Peki, bu ekran kartıyla ilgili bilinenler neler, gelin defalarca birlikte bakalım.

AMD Radeon RX 6800 XT Black Edition ekran kartı

amd radeon rx 6800 xt black edition ekran kartı, amd radeon ekran kartı

Wccftech’te yer alan habere kadar RX 6800 XT Black Edition, soğutma ve PCB tasarım referanslarına sahip. Keza bunun özel bir modlama olmadığı, belirlenmiş bir imalatçı tarafından satılacak bir perakende ürünü olduğu dile getiriliyor. Şu lahza için bu üreticinin kim olduğu henüz bilinmiyor ancak kısa bir zaman içerisinde bunun da ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Standart RX 6800 XT’de, gri ve siyah almak üzere iki renk bulunuyordu. Ekran kartının arkadaki plakasının gri renk tercih edilmişti. RX 6800 XT Black Edition ise isminin hakkını vererek arka plakası da dâhil edinmek üzere ayrıntılarıyla siyah renkten oluşuyor.

Ekran kartında siyah renkte olmayan iki nokta bulunuyor. Bunlardan bir parça başına gümüş renginin kullanıldığı fan kanatları. Diğeri ise markanın isminin yer aldığı Radeon yazısı. Peki, siz AMD Radeon RX 6800 XT Black Edition ekran kartını nasıl buldunuz? Sizce standart sürüm mü yahut siyah edisyon mu göze daha fazla hitap ediyor?

Comments
To Top