Haber

AMD, F1 Hayranlarının Resmen Ağzını Sulandıracak Mercedes Duvar Kağıtlarını Paylaştı

AMD, F1 Hayranlarının Resmen Ağzını Sulandıracak Mercedes Duvar Kağıtlarını Paylaştı

Ekran kartı piyasasında NVIDIA ile rekabeti her geçen yıl daha da artıran ve bu yıl rekabeti en üst düzeye taşıyan AMD, geçtiğimiz günlerde yeni Radeon ProRender sürümünü yayınladı. Şirketin yayınladığı yeni sürüm, AMD Radeon RX 6900 XT ve diğer AMD RDNA 2 mimariye sahip yeni ekran kartlarının sahip olduğu tüm performansı göstermelerini sağlıyor.

AMD’nin yeni jenerasyon Radeon ProRender 2.0 render algoritması doğruca RDNA 2 mimarili ekran kartlarının sahip olduğu ışın izleme teknolojisi de render’da kullanılabilir ayla geldi. AMD, ProRender 2.0’ın yeteneklerini belli olmak için YouTube’da kısa bir video yayınladı.

AMD’nin yeni render algoritması:

AMD’nin yayınladığı videoda renderlanan görüntüler, şirketin sponsoru olduğu Formula 1 takımı Mercedes-AMG Petronas Formula One Team’in bu yılki aracına konut sahipliği yapıyor. AMD, Formula 1 aracının ayrı ortamlarda alınan render görüntülerini bir önceki ProRender sürümüyle karşılaştırıyor.

AMD’nin videosunda paylaştığı bilgileri özet aşmak gerekirse Radeon ProRender 2.0, ProRender 1.3’e kadar daha gelişmiş render kalitesine, ışın izleme teknolojisine ve 2,1 kat daha seri render süresine konut sahipliği yapıyor. Bu teknolojilerin kullanımı bir uçtan bir uca de karşımıza mükemmel görüntüler çıkıyor.

AMD, render görüntülerini F1 hayranlarıyla paylaştı:

formula 1 mercedes

İndirmek için tıklayın.

Mükemmel görüntüler demişken AMD, videoda gördüğümüz render görüntülerini ve daha fazlasını Formula 1 hayranlarıyla paylaştı. Şirket, her bir renderı 1920 x 1080, 2560 x 1440, 3440 x 1440, 3840 x 1600, 3840 x 2160 ve 5120 x 2160 piksel çözünürlüklerinde kullanıma sundu. Altında bizim seçtiğimiz görseller arasından beğendiklerinizi indirmek için görselin aşağı yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. İnen dosyanın içinde seçtiğiniz görsel yukarıdaki çözünürlüklerle karşınıza çıkacak.

mercedes amg petronas

İndirmek için tıklayın.

amd mercedes

İndirmek için tıklayın.

amd

İndirmek için tıklayın.

AMD, yukarıdaki görsellerin de içinde bulunduğu toplamda 20 adet render görüntüsü paylaştı. Diğer render görüntülerini de değer biçmek için AMD’nin kendi sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top