Haber

Amazon’dan PlayStation 5 Sipariş Eden Müşterilerin Siparişleri Çalındı (Kutudan Bulgur Çıktı)

Amazon’dan PlayStation 5 Sipariş Eden Müşterilerin Siparişleri Çalındı (Kutudan Bulgur Çıktı)

Yeni cins oyun konsolları sonunda piyasaya sürüldü ve stoklar bitmeden konsol satın alabilen uğurlu halk müziği eğlencelerine başladı. Kimisi seçimini Microsoft’un Xbox Series S veya X’ten yandan, kimisiyse Sony’nin PlayStation 5’inden yandan kullandı. Fakat İngiltere’de PlayStation 5 siparişi verenleri bir sürpriz bekliyordu.

PlayStation 5 siparişi verenleri bekleyen bu sürprizse iyi bir sürpriz değildi. Konsolu yaşanan yoğunluğa ve stok sorununa rağmen satın almayı başaranlar, kutunun içinde konsolla karşılaşmadı. Eurogamer’ın haberine göre kutunun içinden PlayStation 5’e hiç de benzemeyen şeyler çıktı.

Kutudan PlayStation 5 hariç her şey çıktı:

playstation 5

19 Kasım günü Amazon UK tarafından yapılan teslimatlar Twitter ve Reddit’te gündem oldu. PlayStation 5 oyun konsolunu bekleyen oyuncular kutuyu açtıklarında evcil hayvan maması, etap masaj aleti, NERF silahı ve hatta bir paket bulgurla karşılaştı. Diğer Taraftan bu içeriklerle karşılaşan her alıcının hikâyesi aynıydı.

Kutularında PlayStation 5’le karşılaşmayan herkesin siparişi daha önceden gecikmeye uğramıştı. Yaşanan gecikmenin ardındaki sonunda siparişine kavuşanlarsa kutuda bile değişiklik görebiliyorlardı. Zira kutuda Amazon’un Amazon Prime yazılı bantı yok adi düz bir bant bulunuyordu.

amazon

Yaşanan olayların medyaya yansımasının peşinde Amazon namına konuşan bir yetkili, Eurogamer’a yorumlama yaptı. Yetkili, şirketin müşterileri için içten olanı yapmayı istediğini söyleyerek bu olayın siparişlerin ufak bir bölümünde yaşanmadığını bildirdi. Yetkili, bütünüyle ne yaşandığını araştırdıklarını açıkladı.

Eurogamer, bununla birlikte olaydan etkilenen birkaç müşteriyle de konuştu. Müşteriler, Eurogamer’a Amazon’un siparişlerinin gelip gelmeyeceği için kendilerinden 48 saat beklemelerini rica ettiğini belirtti. Bunun yanı sıra Amazon’un bu garip olaya kurban gidenlere özür amaçlı çeşitli hediyeler sunduğu da söylendi.

Comments
To Top