Haber

Amazon, üç büyük istihdam merkezinde uygun fiyatlı konut krizlerini düzeltmek için 2 milyar dolar harcayacak

Amazon, üç büyük istihdam merkezinde uygun fiyatlı konut krizlerini düzeltmek için 2 milyar dolar harcayacak

Amazon, e-ticaret devinin büyük istihdam merkezlerinden üçünde on binlerce uygun fiyatlı konut yapı etmek için önümüzdeki beş yıl içinde 2 milyar dolardan artı harcama sözü verdi ve ABD’nin büyük bölgelerini etkileyen devam eden ev krizlerinin altını çizdi. yüksek ücretli teknoloji işverenleri ikamet ediyor. Amazon’un Çarşamba günü açıklanan taahhüdü, Apple, Facebook ve Google’ın benzer taahhütlerinin gerisinde geldi ve bunların hepsi daha önce San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki benzer sorunların üstesinden gelmek için herkes 1 milyar ila 2,5 milyar ABD doları arasında laf verdi.

ABD Amazon’un yatırım yapmayı planladığı kısımlar arasında Washington eyaletinin Seattle’ı kapsayan Puget Sound bölgesi ve Amazon’un tez çoğalan ofisler açtığı Arlington, Virginia ve Nashville, Tennessee yer alıyor. Şirket, eyaletteki merkezi tamamen sadece Puget Sound bölgesinde 75.000’den pozitif kişiyi istihdam ediyor ve bu meslek gücünü her sektörde 5.000’den pozitif çalışana genişletme planları ile Virginia ve Tennessee’de herkes takriben 1.000 çalışanı var. (Bu rakamlar, Amazon’un geçen yılın Ekim ayı itibarıyla istihdam rakamlarını 1 milyonun üzerine çıkaran çok daha büyük deposu, mevsimlik ve sözleşmeli iş gücünü içermiyor.)

Amazon’un duyurusu, çok eskiden Yeni için planlanan yatırımı da içermiş olabilir. York City, milletvekillerinin 2019’un başlarında şirket ile Long Island City, Queens’e iş getirmek için yaptığı bir anlaşmayı kestikten daha sonra, şirketin ülke çapındaki belediyelerden teklifleri sürüklemek için düzenlediği epeyce reklamı yapılan bir tür yarışmanın parçası olarak.

Alexandria Ocasio-Cortez (D-NY), Amazon’un tartışmalı NYC planlarını bir kenara atmasına ve bunun yerine Arlington ve Nashville ofislerinin genişletilmesine odaklanmasına niçin oldu. Amazon’un taahhüdü Apple, Facebook ve Google’ın benzerlerini takip ediyor

“Amazon, Puget Sound genel merkezimizde inşa ettiğimiz Mary’s Place aile barınağı da dahil elde etmek üzere ihtiyacı olan insanlara takviye etme konusunda uzun süredir sürekli bir taahhüdüne sahip. Sığınma evi artık her gece evsiz kalan 200’den fazla kadın ve çocuğu destekliyor ”dedi Amazon CEO’su Jeff Bezos yaptığı açıklamada. “Bu 2 milyar dolarlık yeni Konut Sermayesi Fonu, genel merkez bölgelerimizin üçünde de (Arlington, Puget Sound ve Nashville) 20.000 uygun fiyatlı ev yaratacak ya da koruyacak. aynı zamanda lokal ailelerin zinde, kapsayıcı topluluklar oluştururken uzun vadeli kararlılık sağlamalarına da yardımcı olacak. “

Amazon, parasını çoğunlukla düşük maliyetli krediler biçiminde harcıyor ve yaklaşık 382 milyon dolardan başlayarak Washington Housing’e harcıyor. “Arlington’daki Crystal House mülkünde 1.300’e kadar uygun fiyatlı evi gözetmek ve yaratmak” için koruma ve Washington eyaletinde ilave 1.000 yerinde fiyatlı ev için King County Konut Kurumu’na 185.5 milyon dolar. Amazon, önümüzdeki aylarda ve yıllarda Nashville’in yanı sıra her iki bölgede de ilave yatırımlar duyurmayı planlıyor.

Bu genellikle, orantısız şekilde yüksek ücretler ve sanki olmayan sosyal yardımlarla ilgili faktörlerin, ara sıra daha kırsal ya da banliyö ortamlarında çalışmasına rağmen, konutların daha ucuz ve daha az istek görmesine rağmen, çalışanların şehir halkı merkezlerinde ve çevresinde yaşamasına ihtimal tanıyan karışık bir etkileşimden geçer. Yetenekleri cezbetmeye ve elde tutmaya muavin olma konusundaki uzun vadeli stratejisinin bir parçası olarak, Amazon gibi bir şirketin büyük istihdam merkezlerine dönüştüğü şehir merkezlerini ve bölgeleri yaşanacak daha uygun fiyatlı yerler haline getirme teşviki var.

Belli Başlı hedeflerden biri, Seattle gibi bir yerde ya da Facebook ve Google gibi şirketler laf konusu olduğunda, San Francisco ya da Silikon Vadisi’nde yaşamaya gücü yetmeyen çalışanları uzaklaştırmaktan kaçınmaktır. Öteki bir niyet, teknoloji şirketlerini ve iş güçlerini, şirketlerini kurdukları topluluklara iade etmek için fazla az şey yaptıkları için çoğu kez eleştiren politikacıların ve aktivistlerin baskısını hafifletmeye tezgâhtar olmaktır.

.

Comments
To Top