Haber

Amazon, Türkiye’deki İlk Reklam Filmini Yayınladı

Amazon, Türkiye'deki İlk Reklam Filmini Yayınladı

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından bir adam başına olan Amazon, bir süredir Türkiye’de de faal olarak hizmet veriyor. Ama bugüne dek Amazon, rakip platformulardan öbür olarak reklam kampanyalarını daha fazla internet kullanıcılarını kasıt alacak şekilde gerçekleştiriyordu. Şirket, Türkiye’deki birincil TV reklamını yayınlayarak bu durumu değiştirmiş durumda.

Amazon kadar oluşturulan reklam filmi, ‘Yılın Son Fırsatları‘ teması üstüne çekilmiş durumda. Şirket bu bağlamda, sene sonu için düzenlediği kampanyaların tüketiciye ulaşmasını hedefliyor. Çeşitli mahsul gruplarında öbür oranlarda indirim yapan platform, hazırladığı reklamla daha pozitif tüketicinin Amazon ile tanışmasını umuyor.

Amazon’un Türkiye’deki ilk asıl cereyan reklamı, hem TV hem de radyolarda yayınlanacak

Amazon

Amazon’un Türkiye’deki ilk reklam kampanyası, bugün itibarıyla yayında olacak. Şirket, hazırladığı reklam filmini ayrıca televizyon keza de radyolar üzerinden yayınlayacak. Böylelikle reklamın muhtemel olan en yüksek sayıda tüketiciye ulaşması sağlanacak. bu arada, kampanya zarfında tüketicilere, yüzde 70’e varan indirimler sunulacağını da açıklama edelim. Bugün başlayan kampanya, 31 Aralık tarihine kadar devam edecek.

2020 yılında Türkiye, pandeminin de etkisiyle e-ticarete her zamankinden daha pozitif siklet verdi. Özellikle de kasım ayı kampanyaları, tüketicileri olağandışı seviyede alışverişe sevk etti. Bu bağlamda da Trendyol, kasım ayının en fazla ziyaretçi alan alışveriş sitesi oldu. Hem tüketiciler, harcadıkları paralarla da Türkiye’de rekor kırdılar. Bu istatistikleri görmezden gelmeyen Amazon, sektördeki yerini yükseltmek için kampanyalarını asıl cereyan medyaya genişletmiş gibi görünüyor.

Amazon Türkiye’nin ilk reklam filmi

Comments
To Top