Haber

Amazon Türkiye, Bugün PlayStation 5 Satışlarına Başlıyor

Amazon Türkiye, Bugün PlayStation 5 Satışlarına Başlıyor

Kısa bir zaman önce Türkiye’deki ilk reklam filmini yayınlayan Amazon, bugün ülkemizdeki oyunseverleri ilgilendiren bir olaya imza atacak. Dünyanın en büyük e-ticaret platformu, Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin kısa bir vakit önce piyasaya sürdüğü PlayStation 5‘i satmaya başlıyor. Böylelikle oyunseverler, bu konsola sahip almak için Amazon’dan faydalanabilecekler.

Amazon’un Türkiye için oluşturulan resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, yeni oyun konsolu stoklarla sınırlı olacak. Keza satışlar, saat 18:00 itibarıyla başlayacak. Oyuncular, bir sürpriz olmadığı takdirde PlayStation 5’in sadece diskli sürümüne Amazon üzerinden erişebilecekler. 

PlayStation 5

PlayStation 5’in güzel özelliklere sahip bir konsol olduğu zaten herkes kadar biliniyor. Oysa yine de dile getirmek icabında; bu oyun konsolu ile 4K çözünürlükte 120 Hz oyun oynamak mümkün. AMD Zen 2 işlemciye sahip olan konsol, DDR6 yapıda 16 GB RAM kapasitesiyle de dikkat çekiyor. PS Plus Collection programı ile PlayStation 4 oyunlarının oynanabilmesine olanak tanıyan konsol, beklentileri aşan doldurma hızıyla da oyuncuları kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Eğer sizler de şu sıralar PlayStation 5 almayı düşünüyorsanız, Amazon iyi bir seçim olabilir. Amazoun’un PlayStation 5 için özel oluşturulan sayfasına gelmek isterseniz, burada yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments
To Top