Haber

Amazon, Mobil Oyunculara Özel Uygulaması GameOn’u Yayınladı

Amazon, Mobil Oyunculara Özel Uygulaması GameOn'u Yayınladı

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu olmasının yanında bununla birlikte bir bulut bilişim ve teknoloji şirketi de olan Amazon, mobil oyuncuların deneyimlerini birbirleriyle paylaşabilecekleri yeni bir başvuru duyurdu: GameOn. Dilekçe şu an için yalnızca Android’de bulunsa da yakın zamanda iOS’e de gelmesi bekleniyor.

Temelde bir ekran kaydıyla klip oluşturma ve bu klipleri paylaşma uygulaması olan GameOn, mobil oyunculara uzunluğu 30 saniye ile 5 dakika aralarında değişen oyun klipleri kaydetme ve bunları GameOn profilinde paylaşma imkanı sunuyor.

gamon

Yapılan açıklamalara göre GameOn, hemen PUBG Mobile, Angry Birds 2 ve Final Fantasy Brave Exvius gibi popüler oyunlar dahil 1000’den pozitif oyun için destek sunuyor. Kaydedilen klipler başvuru formu içinde düzenlenebiliyor, ön kamera kullanarak videolu yorum veya altyazı eklenebiliyor. 

GameOn uygulaması ile mobil oyuncular, oyun esnasında istedikleri lahza kaydı başlatabilecekleri gibi geriye dönük klipler de oluşturabiliyorlar. Fakat tatbik, depolama alanı sorunu yaşanmaması adına oyunun sadece son birkaç dakikasını kaydediyor ve bir klip oluşturmaması haline görüntüleri dosdoğru kaydediyor.

GameOn, oyuncular arası bir rekabet ortamı oluşturabilmek namına gerçekte zaman sınırlı dağıtılmış yarışmalar da düzenliyor. Kullanıcılar, yarışmada üst sıralara gelebilmek için bahşedilen oyun içi görevleri bitirmek ve kliplerini platformda paylaşmak durumundalar. Öteki kullanıcılar tarafından oylanan kliplerden en popüler olanları, dijital atama rozeti almaya hak kazanacaklar.

GameOn tanıtım videosu

Comments
To Top