Haber

Amazon, market teslimat hizmetlerini konsolide ederken Amazon Pantry kullanımdan kaldırılıyor

Amazon, market teslimat hizmetlerini konsolide ederken Amazon Pantry kullanımdan kaldırılıyor

Amazon, Amazon Pantry (başlangıçta Prime Pantry olarak bilinir) hizmetini durdurduğunu, bunun yerine bu konut eşyalarını ve rafa dirençli kiler öğelerini Amazon ürünlerinin geri kalanıyla birlikte sipariş edilebilecekleri başlıca Amazon web sitesine sunduğunu duyurdu.

İlk olarak 2014’te piyasaya sürülen Pantry, birçok Amazon siparişinden öbür şekilde çalıştı. Her zamanki Amazon teslimat kurallarını peşine düşüp takip etmek yerine, Pantry siparişleri, müşterilerden gıda kutusu başına 5,99 ABD doları tutarında bir taşıma ücreti istek ediyordu; bu, 45 pound’a dek mahsul ya da dört fit küp malzeme ile doldurulabiliyordu (hangisi önce ulaşılırsa). Programın odak noktası, şişelenmiş su, kağıt ürünler, un, konserve ürünler, tahıl kutuları ve daha fazlası gibi normalde hacimli ya da pahalı olabilecek günlük ürünlerin stoklanmasını kolaylaştırmaktı.

Amazon daha sonra Prime Pantry’nin 2018’de egzersiz şeklini biraz değiştirerek, hizmeti ayda 5 ABD doları aboneliğe kaydıracaktı. sıradan Prime ücretlerinin en üzerinde. Bu fiyat, müşterilerin en düşük 40 $ değerinde mal sipariş etmeleri koşuluyla, her ay sınırsız Pantry siparişi sunacaktı. Bu 40 ABD doları limitinin altındaki siparişler (ya da Pantry’ye abone olmayan müşteriler için, Prime veya öteki müşteriler için) bunun yerine değişmez bir 7,99 ABD doları ücret alınır.

Amazon’un Prime Pantry’nin kaldırılmasıyla, şirketin bakkaliye teslimat hedefleri her zamankinden daha kuvvetli. Amazon bundan böyle bir market zinciri olan Whole Foods’a sahip ve kendi Amazon Fresh markalı mağazalarını da açmaya başladı. Ve şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2.000’den pozitif şehirde market teslimatı karşılayan Amazon Prime üyeleri için Taze ve Tüm Gıdalar teslimat hizmetini (daha önce 2019’da bunun için aylık 15 ABD doları abonelik ücretini kaldırmıştı) hala sunuyor.

Orijinal Pantry programı, çoğu yönden Amazon’un geleneksel marketlerle daha iyi rekabet etmesine yardım etmek için tasarlandı, ancak acilen Amazon aynı mağazalara sahip ve işletiyor (Amazon Prime teslimatıyla birlikte), Pantry’nin konsolidasyonu daha büyük Amazon sitesine geri dönmek çok akılcı.

Comments
To Top