Haber

Amazon çalışanları sağcı milis mallarının kaldırılmasını istiyor

Amazon çalışanları sağcı milis mallarının kaldırılmasını istiyor

6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’nın baskınından önceki haftalarda Amazon çalışanları, Amazon’da satışa sunulan iki sağcı milis grubunun (Yemin Muhafızları ve Yüzde Üçler) logolarını içeren kıyafetleri şirkete sordu. Ve gruplardan en düşük birinden teçhizat giyen bir takım isyancıların gerçekleştirdiği ayaklanmanın arkasında, bazı Amazon çalışanları şirketten listeleri kaldırmasını istek ediyor.

“A dünden daha sonra , ABD hükümetinin devrilmesini savunan tüm ürünler siteden kaldırılmalıdır, ”diye uzun süredir bir Amazon çalışanı dahili bir e-posta başlığına yazdı.

Pazartesi itibarıyla Amazon, üçüncü taraf satıcıların iki kuruluşun adlarını ve logolarını içeren satılık gömlek, şapka ve diğer malzemeleri listelemesine izin vermeye devam ediyor. Hem, Recode kadar görüntülenen ürün listelemelerine kadar, öğelerin birçok Amazon depolarında depolanmış ve buradan gönderilmiş gibi görünüyor.

3 Percenter Oath Keeper ürünleri, Amazon göre depolanır ve gönderilir.Ancak, Amazon’un saldırgan mahsul politikasına bağlantı sağlamadığını öne sürdü. Politika kısmen, “Amazon, nefreti, şiddeti, ırksal, cinsel ya da dini hoşgörüsüzlüğü teşvik eden, kışkırtan veya yücelten ürünlere veya bu nesil görüşlere sahip kuruluşları teşvik eden ürünlere izin vermez” diyor. Politika hem Amazon’un “terör örgütleri” ile ilgili öğeleri kaldıracağını söylüyor. ABD hükümeti kadar hiçbir grup terör örgütü olarak tanımlanmadı.

Amazon’da çalışıyor ve bu konuda düşünceleriniz var mı? Ona gizli bir şekilde varmak için lütfen Jason Del Rey’e jasondelrey@protonmail.com adresinden e-posta gönderin. Telefon numarası ve Sinyal numarası istek üstüne e-posta ile verilebilir.

Yemin Muhafızları ve Yüzde Üçlüler, Barack Obama’nın 2008 seçimlerinin arkasından kurulan ABD’deki sağcı milis gruplarından ikisidir. Southern Poverty Law Center’a tarafından, “The Oath Keepers yalnızca Anayasayı savunduğunu iddia ederken, tüm organizasyon federal hükümetin Amerikalıların özgürlüklerini değil etmeye çalışan bir dizi temelsiz komplo teorisine dayanıyor.”

Hükümet karşıtı tutumlarına karşın, her iki grup da haklarını koruyacak tek federal yetkili olarak Başkan Trump’a yöneldi.

Washington eyaletindeki bir Yüzde Üçlü lider de üyeleri Eyalet Meclis binasını işgal etmeye çağırdı fakat geçen hafta ABD Kongre Binası’ndaki ayaklanmanın gerisinde rotayı tersine çevirdi. Amazon’da satılık Oath Keeper ürünleri. Amazon üzerinden ekran görüntüsü

Yayınlanan raporlara göre, geçen hafta Washington DC’de bir ayaklanmaya dönüşen mitingde Yüzde Üç bayrakları görüldü. Frontline ve ProPublica, Capitol’de cisim zırhı giyen bir grup adam hakkında da haber yaptı. Raporda, “Hareketleri videoya kaydedilen sekiz adam, ProPublica ve Frontline göre, Trump adına bir iç savaş başlatma sözü veren uzun süredir milis grubu olan Ant Muhafızları’nın üyeleri olarak belirlendi” deniyor. “Grup üyeleri, Kongre Binası’na akıcı protestoculara ve isyancılara katıldı. Günün ilerleyen saatlerinde çekilen görüntüler, Ant Muhafızlarının zarar görmüş bir yoldaşı binadan dışarı sürüklediğini gösteriyor. “

Amazon’daki iç tartışma, Capitol saldırısının ardından diğer e-ticaret platformlarının mağazaları veya listeleri kaldırmasıyla ortaya çıkıyor. .

Ve daha sonra eBay, bazı Capitol isyancılarının gömleklerini süsleyen aynı “MAGA İç Savaş” ifadesini içeren malların listelerini kaldırdı. yine de eBay, Amazon gibi, Üç Yüzde ve Ant Sahiplerinin adını ve logolarını içeren ürünler satıyor.

Teknoloji devinin Amazon Web Hizmetleri bölümü, Parler için geçen hafta sonu web barındırma desteğini de kesti. Muhafazakar sosyal medya platformu, kullanıcılarından gelen kuvvet çağrılarını yeterince polise almadığı için Apple ve Google başvuru mağazalarından atıldı. Wall Street Journal Pazar günü, işletmeler için popüler ödeme platformu Stripe’ın bundan böyle Trump’ın kampanya web sitesi için kart ödemelerini işleme koymayacağını bildirdi.

Vox’un açıklayıcı gazeteciliğini destekleyin

Vox’ta her gün, en manâlı sorularınızı yanıtlamayı hedefliyoruz ve size ve dünyanın dört bir yandaki izleyicilerimize hoşgörüyle sizi güçlendirecek bilgiler sunuyoruz. Vox’un çalışmaları her zamankinden daha artı insana ulaşıyor, ama ayırt edici açıklayıcı gazetecilik markamız kaynak gerektiriyor. Mali katkınız bir bağış teşkil etmeyecek, ancak personelimizin ihtiyacı olan herkese bedava makaleler, videolar ve podcast sunmaya devam etmelerini sağlayacaktır.

.

Comments
To Top